17 Ağustos İtibariyle Banka ve Kredi Kartları İnternete Kapanıyor!

17-agustosta-banka-ve-kredi-kartlari-internete-kapaniyor

Ülkemiz genelinde yaklaşık 176 milyon banka ve kredi kartı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun ( BDDK ) kararıyla 17 Ağustos itibari ile internet üzerinden alışverişlere kapatılacak.Bu düzenlemeden etkilenmek istemiyorsanız yapmanız gerekeni sizler için araştırdık…

Banka ve kredi kartları üzerinden 68.6 milyar gibi bir alışveriş hacmine sahip. Durum bundan ibaretken kullanıcıların internet üzerinden alışveriş yapmak için girdiği banka ve kredi kartı bilgileri dolandırıcılığın artmasının en büyük etkenlerinin başında geliyor.

İnternette Güvenli Alışveriş Yapmanın Yolları!

Dolandırıcılık olaylarının artmasından sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ( BDDK ) aldığı 16 Şubat 2017 tarihli karar doğrultusunda mevcut bütün banka ve kredi kartları internet üzerinden kullanıma kapatılacak.

Kredi Kartı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Husus

17 Ağustos 2017 itibari ile devreye girecek olan uygulama doğrultusunda mevcut kartların hepsi internet üzerinden alışverişlere kapatılacak.Sizlerde bu alınan karardan etkilenmemek için kart kullanmakta olduğunuz banka ile irtibata geçerek kartlarınızın internete kapanmasını engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir