3 Boyutlu Yazıcı ile Tasarlanan ilk Ofis Dubai’de

3D-Yazici-ile-Yapilan-Bina-Dubaide-Açildi
3 boyutlu yazıcıların gelişmesinin ve kullanım alanlarının hızla çoğalması ile birlikte Gensler tarafından tasarlanan 3 boyutlu yazıcı ile tasarlanmış ilk ofis Dubai’de kullanıma açıldı. - TusBeyinli.Net

3 boyutlu yazıcıların gelişmesinin ve kullanım alanlarının hızla çoğalması ile birlikte Gensler tarafından tasarlanan 3 boyutlu yazıcı ile tasarlanmış ilk ofis Dubai’de kullanıma açıldı.İşte 3D yazıcı ile yapılan ofisin detayları.

3 boyutlu yazıcıların gelişmesi ile birlikte artık teknolojiden sağlığa bir çok alanda hayatımıza kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Bunun bir kanıtı da Gensler tarafından geliştirilen Dubai Future Foundation’ın sahibi olduğu 250 metrekarelik alanda kurulan ofis, Şangay‘da tamamlandı. 250 metrekarelik alana sahip olan 3 boyutlu ofis 37 ( en ) x 12 ( boy ) x 6 ( yükseklik ) metre büyüklükte printerda oluşturuldu.

3D yazıcı ile üretilen ofisin yapı malzemeleri Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından özel karışımlı çimento kullanılarak üretilmiş. Ayrıca malzemelerin dayanıklılığını arttırmak amacı ile Çin‘de çeşitli dayanıklılık testlerinden geçirilmiştir.

 3 Boyutlu Yazıcı ile Tasarlanan ilk Ofis; 17 Günde Basıldı;

17 gün içerisinde 3 boyutlu yazıcılar ile oluşturulan yapının montajı  iki gün sürdü.Tasarımsal olarak oldukça şık bir görünüm sunan 3D yazıcı ile üretilmiş ilk ofis, 3 boyutlu yazıcıların ilerleyen süreçlerde oldukça kullanışlı yapılar ortaya çıkmasına yardımcı olacak diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir