4.5G Nedir? 4.5G’ye Nasıl Geçilir?

4.5g-nasıl-geçilir

Uzun süredir alt yapı çalışmalarının devamı sonucu nihayet 1 Nisan itibari ile tüm operatörler tarafından kullanıma geçen 4.5G nedir?, 4.5G’ye nasıl geçilir? İşte cevabı…

Operatör şirketlerinin uzun süredir alt yapı çalışmalarını devam ettirdikleri ve 1 Nisan itibari ile Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom‘un ( Nam-ı diğer Avea’nın ) kullanıcılarına sunduğu hizmetten faydalanmak için ne yapmanız gerekli?

4.5G Nedir ?

Telekomünikasyon‘da dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisi olarak nitelendirilen 4.5G ilk olarak 2007 yılında Güney Kore‘de kullanıma başlandı ve şuanda 50’ye yakın ülkede kullanılmakta. ( Bunlardan biride 1 Nisan itibari ile Türkiye )

3G’den 4.5’ye Nasıl Geçilir ?

1 Nisan itibari ile kullanıma başlanan 4.5G teknolojisinin kullanımı için olmazsa olmazlardan biri SIM kartlar geliyor.Operatörler tarafından uzun süredir ücretsiz olarak dağıtımı sağlanan SIM kartlarınızı aldıysanız bu teknolojiyi kullanmak için en önemli bir parçasını tamamladınız demektir.

Şimdiki sıra kullanmış olduğunuz akıllı telefonun 4.5G teknolojisine uyumlu olması gerekmektedir.Bunun için cihazınızın kontrollerinin sağlanmasını sağladıysanız şimdi sırada cihazınızın ayarlarını sağlamanız gerekmektedir.

Apple için 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır ?

Menü‘den – AyarlarHücresel veri seçenekleriSes ve veri2G3G4G adımlarından seçimizi yapabilirsiniz.

Android için 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır ?

Menü‘den – AyarlarMobil AğlarŞebeke Modu sekmesinden – LTE seçeneği üzerinden 4.5G kullanımını aktifleştirebilirsiniz.

Sizler için Samsung ve Apple‘ın cihazları için ayarların nasıl olacağını adımları halinde yukarıda belirttik. Eğer sizin kullanmış olduğunuz cihaz bunlardan biri değil ise aşağıda yer alan yorum kısmından kullanmakta olduğunuz cihazın marka ve modelini belirterek sizlere yardımcı olabiliriz.

Hepinize bol kotalar…:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir