Akıllı Telefonlarla ilgili Doğru Bilinen Yanlışlar!

akilli-telefonlarla-ilgili-dogru-bilinen-yanlislar

Her anımızda bizimle olan ve gelişen özellikleri ile hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlar arama ve sms haricinde neredeyse tüm işlemlerimizi halledecek duruma geldi.Bu kadar gelişmiş teknoloji dönemi içerisinde olduğumuz bir çağda akıllı telefonlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar geçmişten günümüze halen mevcut.İşte o doğru bildiğimiz yanlışlar.

Uzun zamandır yazmayı planladığım bir konu olan bu durum bir arkadaşımın ” telefonun şarjı bitmeden şarjdan çıkartsam bir şey olur mu? ” demesi ile bugün hayat buldu.Bugün belkide hepimizin yeri geldiğinde tereddüt yaşadığımız noktalardan bir kaçını sizlerle paylaşmak ve akıllı telefonlar ile ilgili doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek istiyorum.

[alert type=white ]Teknoloji çağının hızla gelişmesi ve internet üzerindeki sanal mağazaların artması ile birlikte artık herkes alışverişleri neredeyse internet üzerinden sağlamakta.Peki bu alışverişleri internet üzerinden yaparken indirimli alışveriş yapmanın ve ucuza getirmenin yollarını kullanmaya ne dersiniz? Bkz.[/alert]

Akıllı Telefonlar ile ilgili Doğru Bilinen Yanlışlar 4 Başlıkta;

  • Telefonu Şarja Takmadan Önce Şarjı Bitirin!

Hepimizin duyduğu en büyük doğru bilinen yanlışların başında gelen bu durum aslında Nokia 3310 döneminden kalan bir yanlış diyebiliriz.Günümüz teknolojisi o kadar gelişti ki artık yeni nesil cihazlarda lityum-ion piller kullanılıyor. Bu durumda cihazınızın pil durumu ne olursa olsun cihazınızın tekrar tekrar şarj edilmesini sağlayabilirsiniz ve bu sayede akıllı telefonunuzun pil performansını arttırabilirsiniz.

  • Her Gece Uyurken Telefonu Şarj Takmak Yanlıştır!

Çoğumuz gece yatmadan telefonunu ertesi güne hazır etmek için şarja bırakarak yatar ki onlardan biride benim.Geçmişten gelen bir doğru olarak gördüğümüz yanlışlardan diyebileceğimiz bu durum aslında geçmiş dönem teknolojilerinde üretilen cihaz pilleri şarjda kaldığı zaman şarjı dolsa bile şarj olmaya zorlanıyordu.Ama gelişen teknoloji ile birlikte gelişen pil teknolojileri akıllı telefonumuzu şarja taktığımızda şarj dolum işlemi sona erdikten sonra elektrik kendiliğinden kesilmekte. Sonuç olarak gece yatarken telefonunuzu şarja gönül rahatlığı ile takabilirsiniz.

  • Arka Planda Çalışan Uygulamalar Telefonu Yavaşlatır!

Arka planda çalışan uygulamalar düşündüğümüzde telefonu yavaşlatacak ve pil ömrünü azaltacak hissi mantıklı gelmekte.Ama maalesef bu doğru bilinen yanlışların arasında.Kullandığınız akıllı telefonun işletim sistemi ( iOS ya da Android ) hem çoklu uygulama desteği sağlarken hemde uygulamalar arasında geçişi hızlandırmak için arka planda çalışmasına izin vermekte.Ancak bu durum cihazınızın yavaşlatacak duruma gelmesi halinde işletim sistemi özelliği gereğince sistem tarafından durulmakta. Yani istediğimiz kadar uygulamayı arka planda açık tutma imkanımız yok!

  • Telefonunuzu Sadece Kendi Şarj Aleti ile Şarj Edin!

Kendini akıllı zanneden teknoloji üreticilerinin uydurmasından başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Neden derseniz telefonunuzu ya da cihazınızı istediğiniz cihaz ile şarj etmek kullandığınız ürüne her hangi bir zara vermez tek şartı vardır o da kendi kullandığınız cihazınızın güvenlik standartları ile uyumlu olması şartı ile. Güvenlik standartlarına uyan istediğiniz şarj cihazı ile ürünlerinizi içiniz rahat bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Hepimizin sıkça duyduğu ve çoğumuzun doğru olarak bildiği akıllı telefonlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar sizler için sıraladık.Eğer sizlerde bu dört maddeden birini doğru olarak düşünüyorsanız artık bu düşünceniz kalmamıştır umarım.Sizlerinde eklemek istediği ya da düzeltilmesi gereken bir durum konusunda değerli yorumlarınızı bekliyorum…

Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle…

#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir