Akıllı Telefonunuzu Hızlı Şarj Edin!

akilli-telefonunuzu-hizli-sarj-edin

Akıllı telefonlar her geçen gün geliştirilmiş özellikler ile karşımıza çıkmakta.Ancak geliştirilmiş özelliklere rağmen telefonların batarya süreleri yerinde saymakta.Peki akıllı telefonumuzun şarj süresini nasıl kısaltabiliriz.

Servet ödeyerek aldığımız akıllı telefonlarımızın şarj süreleri can sıkıcı olabiliyor.Peki saatlerce süren şarj dolum süresini nasıl kısaltabiliriz?İşte ayrıntılar…

Telefonunuzu Kullanmıyor İseniz Kapatın;

telefonu-kapatınAkıllı telefonunuza şarj esnasında ihtiyacınız yok ya da önemli bir bildirim beklemiyor iseniz telefonunuzu kapatın.Çünkü telefonunuz kapalı iken güç tüketimi minimum seviyeye düşer ve çok daha hızlı şarj olma imkanı sunar.

Orjinal Şarj Cihazını Kullanın;

Telefon üreticileri cihazınıza uygun ürünler üreterek akıllı telefonunuzun yanında size verirler.Size verilmiş olan bu aksesuarlar telefonunuzun daha fazla uzun ömürlü kullanabilme imkanı sağlar.Orjinal Şarj CihazınıEğer size verilen şarj aleti bozulmuş ise aynı marka ya da sizin bozulmuş olan şarj aletiniz ile aynı değerlere sahip bir şarj cihazı almanızı tavsiye ederiz.Böylelikle daha hızlı şarj olma imkanınız olur.

Şarj Cihazı Üzerinden Şarj Edin;

Şarj Cihazı Üzerinden Şarj Akıllı telefonunuzu hızlı şarj edebilmenin en önemli unsurlarından biri de şarj adaptörüdür .Eğer cihazınızı bilgisayar üzerinden ya da tablet üzerinden USB kablosu yardımıyla şarj eder iseniz akıllı telefonunuza daha az güç aktarır ve şarj süreniz uzamış olur.

Ekran Parlaklığı ve Kullanılmayan Özellikler;

ekran-parlakligıTelefonunuzu şarja taktığınızda telefona fazla ihtiyacınız yok ise cihazınızın ekran parlaklığı ve şarj esnasında ihtiyacınız olmayan wi-fi, veri bağlantısıgibi özellikleri kapatmanızı öneririz.Çünkü bu özelliklerin açık olması şarj esnasında güç kaybına sebep olacaktır.

Sizlerde yukarıda ki basit ama etkili yöntemleri kullanarak akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi hızlı şarj edebilirsiniz.

Bir sonraki içerik gelene kadar sevgili dostlar #beyinburda takip edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir