Android Ekran Kaydedici: AZ Screen Recorder!

AZ Screen Recorder
AZ Screen Recorder ile Android cihazınızın ekran görüntülerini Rootsuz bir şekilde kaydedebilirsiniz. Peki uygulama nedir, nasıl kullanılır?

AZ Screen Recorder ile Android cihazınızın ekran görüntülerini Rootsuz bir şekilde kaydedebilirsiniz. Peki uygulama nedir, nasıl kullanılır?

Ramazanın gelmesi ile birlikte uzun süredir ihmal ettiğim bloğu yine yeniden yavaş yavaş toplamaya devam etmeliyim diyerek yine sizlere beynin deneyimlemiş olduğu uygulamalardan biri olan AZ Screen Recorder uygulamasını tanıtarak karşınızdayım.Peki AZ Screen Recorder uygulaması nedir?, ne işe yarar? derseniz hemen kısaca uygulamayı tanıtalım siz değerli dostlarıma.

AZ Screen Recorder uygulaması nedir, ne işe yarar?

Android 5.0 Lollipop cihazlar için tasarlanmış olan uygulama ile cihazınızı Root gerektirmeden yani cihazınızın garanti kapsamı dışında kalmadan ekran videosu çekmeniz konusunda size imkan tanımakta.AZ Screen Recorder uygulamasının kullanıcılarına sunmuş olduğu en güzel noktalardan birini hemen belirtmek gerekir ise uygulama tamamen ücretsiz olup cihazınızın hafızasının yettiği kadar ekran videosu çekebilme imkanı sunmakta. Yani herhangi bir kısıtlama mevcut değil.

Uygulamanın en dikkat çekici özelliğini yukarıda belirttikten sonra sıra gelelim diğer özelliklerinden bahsetmeye. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki uygulama kullanımı oldukça basit. Google Play üzerinden indirdikten sonra uygulama giriş yapıldığında karşınıza gelen küçük ekran ile kayıt işlemini kolay bir şekilde uygulamayı kontrol etmenizi sağlayan bir takım butonlar mevcut.

Bu butonların ilki kayıt başlatma, ikinci buton uygulama ile ilgili bir takım ayarları düzenlemeniz konusunda size destek olamakta. son buton ise çekmiş olduğunuz ekran videolarına kolay ulaşabilmenizi sağlamakta.İlk ve son buton zaten hepimizin de bildiği gibi uygulama işlevlerini yürütmekte.Bizim için önemli olan ikinci buton yani ayarlar sekmesi. Kısaca bahsetmek gerekirse;

AZ Screen Recorder Ayarları;

AZ Screen Recorder ekran videosu kaydetme uygulamasının ayarlar sekmesi de kendisi gibi oldukça yalın tasarlanmış. Uygulamanın ayarlar sekmesinden video çekimleriniz de kullanacağınız araçlara kolay bir şekilde ulaşma imkanı sağlamakta.

Uygulamanın en önemli bir kaç özelliğinden bahsetmek gerekirse;

 • Durdurma seçenekleri;
  • Kapalı ekranda durdurma
  • Cihazınızı sallayarak durdurma
  • Bildirim ekranını aşağı kaydırma ile durdurma gibi bir çok seçenek mevcut.
 • Video yapılandırma;
  Bu adım üzerinden Android cihazınızın ekranı videosunu çekerken çektiğiniz videonun görüntü özellikleri ile ilgili iyileştirme ya da kalitesini düşürme gibi imkanlar sunmakta.
 • Ses Yapılandırma;
  Bu adımdan ise çekim esnasında videoda kendi sesinizin yer almasını istemiyor iseniz bu adım üzerinden cihazınızın mikrofonunu kapatabilir ya da aynı adımdan açabilirsiniz.
 • Diğer Ayarlar;
  Bu adım benim en çok sevdiğim adımlardan bir tanesi diyebilirim. Neden derseniz bu adım sayesinde çekimlerinizi sağlarken kendinize ait bir imza ya da çekim esnasında cihazının ön ve arka kamerasını açarak videoya istediğiniz içerikleri ekleyebilirsiniz. Ya da bu adım üzerinden cihazınızın ekran videosunu çekerken ekrana dokunduğunuz noktaların videoda gözükmesini isteyenlerdenseniz bu adım üzerinden bunu sağlayabilirsiniz.

AZ Screen Recorder Video;

Sizlerde AZ Screen Recorder uygulaması ile cihazınızın Rootsuz bir şekilde ekranda paylaşmak istediğiniz anlarınızı kaydedebilir ve sevdikleriniz ile kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir