Android İşletim Sistemi Güvenilir Mi?

android-isletim-sistemi-guvenilir-mi

Kullanmakta olduğunuz Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz yada tabletiniz ne kadar güvenilir?  İşte bugün bu sorunun cevabını sizler için veriyor olacağız. İşte ” Android işletim sistemi güvenilir mi? ” sorusunun cevabı.

Android işletim sisteminin güvenliğinde eksikler mevcut. Android işletim sisteminde güvenlik yazılımları kullanmaya ve indirmiş olduğumuz uygulamalara dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü Android işletim sistemi üzerinde Google‘ın onaylamış olduğu uygulamalar haricinde üçüncü parti uygulamaları yüklemek mümkün. Bu uygulamaları telefon yada tabletinize kurduğunuzda riski kendi üzerinize almış oluyorsunuz.

android-isletim-sistemi-guvenilir-mi-1

Google, Google Play üzerinde yüklenmiş olan uygulamalarda virüs taraması yapıyor ancak firmaların erişebildiği veriler konusunda uygulama sahiplerinin politikaları geçerli oluyor. Buradan anlaşıldığı üzere Android aslında kullanıcısının dikkatli olması gereken bir işletim sistemidir.

Siz bilgilerinizi kime emanet ediyorsunuz, hangi firmaların uygulamalarını kullanıyorsunuz ve bunun ile birlikte hangi deneyimi elde ediyorsunuz? Bu adımlara dikkat ettiğiniz sürece ve doğru yazılım araçlarını kullandığınız sürece Android son derece güvenli bir işletim sistemidir.

3 Adımda Android’de Gizliliğinizi Koruyun!

Akıllı telefonların hayatımızın vazgeçilmezleri arasında her geçen gün daha fazla yerini sağlamlaştırmakta.Hayatımızda ki yeri her geçen gün daha fazla önem arz eden akıllı telefonlarda ki veri güvenliğini sağlamak için neler yapıyoruz?

6 Yorum

  • Android en çok tercih edilen işletim sistemi olması sebebi ile en çok tehlikeye sahip bir yazılım. Eğer dikkatli olmaz-sak sonuçları cok sıkıntı olabilir. Tanıdığımızin başına geldi. Oradan biliyorum. Sizden gereksiz izin isteyen uygulamalardan uzak durmakta fayda var. Yazı için teşekkürler.

  • Teknolojini dikkatlice kullanmak güveliğimizi sağlamak açısından çok önemli olduğunu belirtdiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir