Android’de Numara Engelleme!

Android-de-numara-engelleme
Android'de numara engelleme

Uzun süredir muzdarip olduğum bir konu istemediğim kişilerde numaramın olması ve olmadık zamanlarda sürekli arayarak bir nevi taciz etmelerinden ( özellikle bankalar ) kurtulmanın yöntemini ( numara engelleme ) sizlerle paylaşmaya karar verdim.

En çok rahatsız kurumlardan biri olan bankaların outband ( dış arama ) ekipleri tarafından istemediğiniz vakitlerde aramaları çoğumuzu sıkıntı içine soktuğu ve bunalttığı durum olmuştur.Hele ki karşı taraftakine hayır diyemeyip kabul edenlerdenseniz sundukları ürünleri alarak hem maddi hem de manevi sıkıntı içerisine girebilirsiniz.

İşte bende bu durumdan muzdarip biri olarak ve Google‘ın işletim sistemi Android‘de sahip cihaz kullanıcısı olarak Android‘in sunmuş olduğu bir özellik olan numara engelleme özelliğini üçüncü parti uygulama kullanmadan kolaylıkla sizde faydalanabilirsiniz.Peki bu özellikten faydalanmak için ne yapmalıyız? İşte cevabı;

Android’de Numara Engelleme;

Sizi sürekli rahatsız eden numarayı ya da size ulaşmasını istemediğiniz numaranın üzerine gelerek numarayı seçmeniz gerekmektedir.Bu işlemi tamamladıysanız çoğu bitmiştir.Son olarak yapmanız gereken de sağ üst tarafta yer alan üç nokta üst üste yer alan menüden ” otomatik reddetme listesine ekle ” adımını kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Oldukça basit olan bu yöntem sayesinde istenmeyen aramalardan kurtulabilirsiniz.Bir sonraki bey!N fırtınasında görüşmek üzere.

Enpara’nın fırsatları hakkındaki deneyimi mi anlattığım “ Neden Enpara’lıyım? ” yazıma göz atmış mıydın? – goo.gl/DCpCnN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir