Android’de Otomatik Güncellemeyi Durdurma!

androidde-otomatik-guncelleme-durdurma

Android cihazınızda yüklü olan bir uygulamaya yeni bir güncelleme geldiğinde internet paketiniz var ise yada Wi-Fi ağına bağlı iseniz Google Play size sormadan otomatik uygulamayı güncellemekte. Google Play’in otomatik olarak güncellemesinden rahatsız iseniz bu duruma el atmak için haberimizde göz atın.İşte Android’de otomatik güncelleme durdurma..

Android‘in uygulama indirme mağazası Google Play‘in kullanıcıların indirmiş olduğu uygulamalara yeni bir güncelleme geldiğinde uygulamanın son versiyonunun cihazda yüklü olması için otomatik olarak güncelleme yapmakta. Wi-Fi ağına bağlı iken yapılan güncellemeler size pek zarar vermezken kendi internetiniz üzerinden yapılan güncellemeler veri kaybına ve beklenmedik faturalar ile karşılaşmanıza sebep olmakta.Sizlerde bu durumdan kurtulmak isteyenlerdenseniz işte yapmanız gerekenler…

[alert color=”red”]

Her anımızda bizimle olan ve gelişen özellikleri ile hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlar arama ve sms haricinde neredeyse tüm işlemlerimizi halledecek duruma geldi.Bu kadar gelişmiş teknoloji dönemi içerisinde olduğumuz bir çağda akıllı telefonlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar geçmişten günümüze halen mevcut.İşte o doğru bildiğimiz yanlışlar. Bkz.

[/alert]

Android’de Otomatik Güncelleme Durdurma

  • ilk olarak cihazınızın üzerinden Google Play‘e giriş yapıyoruz.
  • Ardından sol tarafta bulunan ” Ayarlar ” menüsüne giriş yaparak ” Genel ” ayarlar sekmesi altında bulunan ” Uygulamaları Otomatik Güncelle ” menüsüne giriş yapıyoruz.
  • Ve karşınıza Google Play üzerinden güncelleme ile ilgili üç farklı seçeneği gelmekte.Bunlar;
    • Uygulamaları otomatik güncelleme
    • Uygulamaları her zaman otomatik güncelle ( Veri ücretleri alınabilir )
    • Uygulamaları yalnızca Kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle

gibi üç farklı seçenek bulunmakta.Sizlerde cihazınızın sizden habersiz uygulama güncellemesini istemiyorsanız ilk seçeneği kullanabilirsiniz.Eğer benim için sıkıntı yok hep güncel olsun parası neyse veririm diyenlerdenseniz ikinci seçeneği kullanabilir. Yok ben her zaman beleş takılırım Wi-Fi ağı bulduğumda güncellesin bana yeter derseniz son seçeneği kullanabilirsiniz.

#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir