Apple’dan Otomatik Düzeltmelerde ki Hatalara Çözüm!

Akıllı telefonlarımızda yer alan ve bir çok kullanıcının kullandığı özelliklerden biri olan ” otomatik düzeltme ” özelliği kullanıcıların bazen sıkıntı yaşamasına sebep olmakta.Bu durumun farkında olan Apple yeni patenti ile kullanıcıları bu durumdan kurtarmak istemekte.İşte detayları.

Teknoloji devi Apple‘ın yeni almış olduğu bu patent ile birlikte artık kullanıcılar otomatik düzeltmede gerçekleşen yazım hatalarından kaynaklı kullanıcılarının sıkıntı yaşamasını engelleyecek.Peki nasıl mı?İşte cevabı.

Örneğin; Arkadaşınız ile mesajlaştığınız esnada bir kelime yazdığınız ve otomatik düzeltme sistemi onu düzelterek yönlendirdi ve sizde gönderdiniz. Gönderdiğiniz arkadaşınız otomatik düzeltme alan kelimenin altını çizili olarak görecek ve üzerine geldiğinde alternatif metinler karşı kullanıcıya sunulacak. Böylelikle kullanıcıya aynı metnin tekrar gönderilme zorunluluğu ve yanlış anlaşılmalardan kurtulabilceksiniz.

Apple’ın Patentinin Detayları;

apple-otomatik-duzeltme-patent

Şirketin almış olduğu bu yeni patentin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmez iken haziran ayı içerisinde düzenlenecek olan WWDC etkinliğinde tanıtması beklenen iOS 10 ile kullanıma sunması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir