Başkan Erdoğan’dan Kredi Kartını Ödeyemeyenlere Müjde!

Birleştiren İhtiyaç Kredisi faiz oranları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında kredi kartı borçlarını yapılandırma hakkında açıklamalarda bulundu. Borçlarını ödeyemeyen ya da ödemekte zorlanan vatandaşlar için uygun ödeme planlarıyla kredi verileceğini konuşmasında belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bu uygulama ile borçların tek çatı altında toplanacağının bilgisini paylaştı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘nun ( BDDK ) verilerine göre ülkemizdeki toplam kredi borçlanmasının tutarı 100 milyarı aşmış durumda. Bu borçlanmaları tek çatı altında toplanması adına başlatılan bu uygulama ile Ziraat Bankası uygun faiz oranları ile vatandaşların borçlarını uygun ödeme planları ile kapatacak. Uygulamaya alınan bu düzenleme ile birlikte hangi banka kartının borcu olduğuna bakılmaksızın toplam borçlarınızı kredi ile tek çatı altında toplamanız mümkün olacaktır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi faiz oranları

Bu kampanya ile vatandaşların borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarını daha sağlıklı ve yönetebilir hale getirilmesi hedeflenmekte. Yapılan bu kampanya ile birlikte vatandaşlar 24 aya kadar %1.10, 60 aya kadar %1.20 faiz oranı ile uygun kredi çekebilecekler. Aşağıdaki görsel üzerinden 10.000 TL’lik borca istinaden aylık ödemesi ve toplam geri ödemesinin tutarı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama
10 bin liralık kredi kartı borcu olan bir vatandaş 24 ay sonra toplamda 11 bin 733 lira ödeyerek borcunu kapatacak. (Aylık 489 lira taksitle) Görsel : NTV

Kampanya kapsamında borçlarını tek çatı altında toplamak isteyen vatandaşlar uygun ödeme planı ve faiz oranı ile  birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın partisinin grup toplantısında yapmış olduğu konuyla ilgili açıklamaya video üzerinden ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir