Bayramda Vize İhtiyacı Duymadan Gidebileceğiniz 3 Yer

bayramda-vizesiz-gidebileceginiz-yer

Ramazan bayramının yaklaştığı şu günlerde tatilde nereye gideceğiniz ile ilgili hala karar vermediyseniz, ve yurt dışında tatil yapmak gibi bir düşünceniz var ama vize ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız bu yazımız tam sizlik. Sizler için vize ihtiyacı olmadan gidebileceğiniz 5 yeri sizler için sıralıyoruz.

İçerisinde olduğumuz şu mübarek ayların ardından gelen bir kaç günlük tatili ailenizle birlikte güzel bir şekilde değerlendirmek istiyor ve bunun için yurt dışı seyahat planları yapıyor ancak vize konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, merak etmeyin hala geç sayılmaz! Zahmetsizce tatil keyfini çıkarırken vize derdi ile vakit kaybı olmayacak tatil rotalarını sizler için derledik.

Vize olmadan gidebileceğiniz 3 ülke

Sırbistan

Sayılı gün çabuk geçer, bizde o yüzden sizi yol ile uğraştırmak yerine kolay ulaşım sağlayabileceğiniz vize gerektirmeyecek ilk ülke olan Sırbistan ile başlıyoruz. Sırbistan’ın  başkenti Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada yer alan tarihi önemi olan bir şehirdir. Belgrad’da eski Yugoslav mimarisi ile yaşam tarzınızı soluyabilirsiniz.

bayramda-vizesiz-gidebileceginiz-yer-1

Şehrin içerisinden geçen nehir üzerindeki yüzen gece kulüpleri ile Belgrad Avrupa’nın son dönemde dikkat çeken noktalarından biridir.Ekonomik bir tatil planınız var ise Belgrad, Mayıs ve Temmuz aylarında güzel bir tatil yapmanız için kaçınılmaz yerlerden biridir.

Karadağ

Eğer sıcak havalardan bunaldıysanız ve ramazanın hararetini denizde atmak istiyorsanız, Adriyatik kıyısında yer alan tarihi şehir Kotor ve temiz plajları ile kendinden söz ettiren Budva tam sizin tatil planlarınıza göre.

bayramda-vizesiz-gidebileceginiz-yer-2

Ülkemizden hava yolu ile yaklaşık bir buçuk saat gibi bir zaman diliminde gidebileceğiniz Karadağ hem güzel hemde ekonomik ve deniz tatilini sizlere sunmakta.

Gürcistan

Sıra geldi komşu ülkemiz olan Gürcistan‘a. Bu ülkeye girerken bırakın vizeyi pasaporta bile ihtiyacınız yok. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanınız ile girebileceğiniz Batum‘a ülkemizden direk uçuşla ulaşım mümkün.

bayramda-vizesiz-gidebileceginiz-yer-3

Karadeniz bölgesi ile aynı iklimi sahip olan olduğu için zorluk yaşamayacağınız kesin.Gürcistan’da Artvin‘in komşusu Batum, başkent Tiflis ve kayak severler için Gudauri en önemli ziyaret yerlerinden biridir.

Güzel bir bayram tatili geçirmek için sizde vizesiz gidebileceğiniz yukarıdaki üç ülkeyi tatil planlarınıza ekleyerek bayram boyu aileniz ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Bir sonraki seyahat rehberinde görüşmek dileğiyle…

Ucuz Tatil Önerileri

Seyahate Çıkarken Mutlaka Kullanmanız Gereken 5 Uygulama!

Seyahatseverlerin mutlaka takip etmesi gereken 10 sosyal medya hesabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir