Bir Hayırlı Olsun Alırız!

bir-hayirli-olsun-aliriz

Her geçen gün hayallerimize sürekli bir adım daha atarak onları yavaş yavaş gerçekleştiriyoruz. Aslında bu benim hayalimdi eşimde buna ortak oldu ve onun arkamda bana hissettirdiği güç ile bunu gerçekleştirdik ve biz motor aldık! İşte bu sebepten ” bir hayırlı olsun alırız! “

Çocukluktan beridir bir hayaldir peşinde koşup duruyoruz. Kimini gerçekleştirebilirken kimi sadece hayallerimizi süsleyen ulaşılmaz oluyor. Eğer hazırlamış olduğum bir yapılacaklar listem olsaydı bugün oradan bir maddeyi daha hayırlısı ile silmiş olacaktım. Hayallerimde yapmak istediklerim arasında yerini alıyordu motor sahibi olmak…

Evimizin şehir merkezine on beş – yirmi dakika uzaklıkta olması ve henüz bir araba sahibi olmayışımız bununla birlikte eşimin A101‘de işe girmesi aslında bu hayalin gerçekleşmesine birer vesile oldu diyebilirim. Eşim part time olarak başlamış olduğu markettin geç vakitte kapatması benim her gün onu almaya gitmem ikimizinde yollarda yorulmasına sebep oluyordu. Bizde buna çözüm olarak elektrikli motorsiklet aldık.

Motoru alana kadar içimde biraz karamsarlık ne yalan söyleyeyim vardı. Çünkü öncesinde sadece bisiklet ve araba kullanmış biri olarak motor kullanmanın onlara göre biraz daha beni zorlayacağını düşünüyordum. Pek de öyle olmadı. İlk etapta biraz sıkıntı çektim ancak sonrası tarifi olmaz doyumsuz bir lezzetti benim için.

Hayallerimdeki Ben ” serimde bir karavan ve bir radyo ile ilgili bir yazı yazmıştım bloga. Buda üçüncüsü olsun Hayallerimdeki Ben : ” Motor “ diyerek. İlk ikisi yarım yamalak gerçekleşmiş olsa da, motor hayalimizi doruklarına kadar yaşayacağız gibi gözüküyor.

Neyse lafı fazla uzatmadan bizim hayalin görsellerini buraya sizler için bırakıyorum.

Dualarınızı eksik etmeyin!

9 Yorum

    • Teşekkür ederim Can, inceleme konusunda pek yeteneğim yok ama motor ile yaşadığım serüveni motoblog başlığı altında bir yazı dizisi oluşturabilirim.

    • Allah razı olsun, elektrikli motor başlangıçta tereddütlerim vardı ancak şimdi iyi ki almışım diyorum. Eğer benim gibi ikinci el alacaksan akülerine çok dikkat etmelisin. Allah’a şükür benim satın aldığım kişi çok iyi biri çıktıda motorda olan, olabilecek tüm sıkıntıları söyleyerek ilk başlangıçta destek oldu.

  • Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kaza bela vermesin inşallah. Motosiklet zevki çok farklıdır hatta bir tutkudur. Benim de Büyük Yamaha var.

    Bu arada yazıyı Şubat ayında yazmışsın biraz geç oldu hayırlı olsun demek, ÖTV indirimi vardı ondan da yararlanmışsındır umarım , gerçi elektrikli motorların bazılarında ÖTV olmuyor diye biliyorum.

    Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir