Bir Ramazan-ı Şerif’in Daha Sonuna Geldik!

bir-ramazan-i-serifin-daha-sonuna-geldik

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayının sonuna geldik ve yarın itibariyle bayramı idrak ediyor olacağız. Allah şimdiden tuttuğumuz oruçları ve yapmış olduğumuz hayır hasenatları kabul etsin…

Bize paylaşmayı öğreten, açın halinden anlayarak binlerce kez şükretmemize vesile olan bir ayın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ay sadece kendimizi açlıkla sınadığımız değil aynı zamanda soframızda olan bir dilim ekmeği olmayanlarla paylaşmayı öğrendiğimiz bir ay.

Çocukluğumda Ramazan

Ben geçmişe özlem duyan ve geçmişte yaşadığı çocukluk zamanlarına doyamayan biriyim sanırım. Ne zaman hayatımda önemli bir an olsa direk aklıma geçmişte yaşadığımız zamanlar gelir ve onlara olan özlem dolu anlarım gözümün önünde bir film şeridi gibi canlanır ve iç geçiririm. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te onlardan biri.

Şüphesiz ki her güzel şeyin bir sonu var. Acısıyla tatlısıyla on bir ayın sultanı ramazan ayınında bugün itibari ile bitirmiş bulunmaktayız.Her zorun ardından gelen bir güzellik elbette vardır. Bu zorluğun ardından gelen bayram sevinci tüm İslam alemi başta olmak üzere herkesin mübarek olsun.

Aileniz ve sevdiklerinizle mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle…

Nice bayramlara.

@tusbeyinlint

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir