Çalışma Masanızda Neler Var?

çalışma-masamda-ne-var

Çok sayıda kişinin günlük hayatının büyük bölümü çalışma masasında geçiyor. Özellikle öğrenciler ve ofis çalışanları için çalışma masası, motivasyon ve zamanı verimli kullanmak bakımından çok daha önemli oluyor. Dolayısıyla çalışma masanızda nelerin olduğu ve nasıl bir düzen içerisinde bulundukları son derece mühim. Peki, bir çalışma masasında neler olmalı ve nasıl yerleştirilmeli?

1- Kalem ve Kalemlik

En çok ihtiyaç duyduğunuz malzeme kalem ve çalışırken birden fazla kalem çeşidine ihtiyacınız oluyor. Uçlu kalem, fosforlu kalem, tükenmez kalem, imza kalemi derken çok sayıda kalemi düzenli şekilde tutma ihtiyacı doğuyor. Bu yüzden çalışma masanızda mutlaka kalem ve kalemlik bulundurmalısınız. Eğer solak değilseniz kalemliği masanızın sağ tarafına yerleştirmenizde fayda var.

2- Mantar Pano
avansas-ahsap-cerceve-mantar-panoÇalışma masasının düzenini korumak için mantar pano kullanabilirsiniz. Hatırlamanız gereken notlar, günlük ya da haftalık çalışma programı, önemli bilgiler gibi küçük not kağıtlarını raptiye kullanarak mantar panoya asmanız, masanızın düzenli kalmasını sağlar. İhtiyacınız olan bilgiler de karşınızda hazır bulunur. Mantar panoyu üzerindeki notları kolay okuyabileceğiniz bir mesafede tutmaya özen gösterin. Mantar pano çeşitlerini Avansas.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

3- Evrak Rafı
avansas-948-metal-evrak-rafi-3-lu-siyah-Her çalışma masasında bulunması gereken bir diğer malzeme evrak rafı. Mutlaka önemli evraklar koymanız gerekmiyor. Çalışırken aldığınız notları, kaybolmaması gereken kağıtları da evrak rafına yerleştirebilir, masanızın düzenini koruyabilirsiniz. Sabit ya da hareketli, 2 ya da 3 katlı gibi pek çok farklı modeli bulunan evrak rafı masanızın sol bölümünde, çok kullanmadığınız bir köşede konumlandırılabilir.

4- Bloknot

gipta-block-master-bloknot-kareli-İster öğrenci olun, ister ofis çalışanı, çalışma masanızda mutlaka bir bloknot bulundurun. Tüm bilgileri bilgisayarınıza kaydetmek yerine bloknot içerisine düzenli bir şekilde not almanız, motivasyonunuzu güçlendirir. Masanızın sağ ya da sol bölümünde, elinizin altında tutmanız gereken bloknot ile birlikte indeks ve ayraç gibi malzemeleri de kullanabilirsiniz. Dilediğiniz modeli hemen bulabileceğiniz yüzlerce bloknot tasarımı var.

5- Küp Not Kağıdı ve Post-it

avansas-yapiskanli-not-kagidiÇalışma esnasında en sık kullandığınız malzemeler arasında renkli post-itler ve küp not kağıtları da bulunuyor. Mantar panoya hemen yapıştırabileceğiniz yapışkanlı not kağıtları, bilgisayarınıza not almak için zaman kaybetmenizi önlüyor. Küp notluklar da yapışmasını istemediğiniz notları yazmakta kullanabilmeniz için masanızda mutlaka bulunmalı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir