E-Devlet’te Abonelik Sistemi Hayata Geçiyor

e-devlette-abonelik-sistemi-hayata-geciyor

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordine ettiği, Ticaret Bakanlığı’nın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle artık vatandaşlar elektrik, su, doğalgaz ve telekom gibi abonelik işlemlerini şubelere gitmeden e-Devlet üzerinden de kolaylıkla yapabilecekler.

18 Şubat 2019 tarihi itibari ile e-Devlet üzerinden vatandaşların kullanımına açılan bu yeni proje ile artık vatandaşlar ilk etapta elektrik ve doğalgaz abonelikleri ile ilgili işlemlerini sistem üzerinden yapabilecekler. İlk etapta e-Devlet üzerinden elektrik ve doğalgaz abonelikleri için iptal işlemi yapma imkanı tanıyan sistem ilerleyen süreçlerde tüm abonelikler için kullanıma açılacak.

e-devlet-abonelik-sistemi-hayata-geciyor

Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar aboneliklerini e-Devlet üzerinden abonelik iptal işlemlerini kurum bürolarına gitmeden yapabilirken, dileyen vatandaşlar ( e-Devlet üzerinden yapamayan vatandaşlar ) aynı işlemleri kurum şubelerinden de kolay bir şekilde yapmaya devam edebilecekler.

2019 sonuna kadar tüm kurumlarla entegre bir şekilde kullanıma açılacak olan bu hizmet sayesinde tüm vatandaşlar abonelik işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilecekler. Bu entegrasyon ile birlikte abonelik işlemlerinde kuyruk bekleme ya da kurum şubelerinin peşinde koşma çilesi son bulacak gibi görünüyor.

E-Devlet’e Ücretsiz Giriş İmkanı Sunan Bankalar!

Kamu hizmetlerinin tek bir çatı altında birleştirilip kullanıcıların tek tıkla istedikleri bilgilere ulaşması amacı ile oluşturulmuş olan e-Devlet’i kullanmak için ücretsiz giriş imkanını hangi bankalar sunmakta.İşte detayları.

Kaynak : Hürriyet

4 Yorum

  • Gerçekten çok yerinde bir sistem olmuş. Taşınma sırasında su, elektrik, doğalgaz ile uğraşmak büyük dert. Taşınmayı mı düşünelim yoksa abonelik kapat-aç mı yapalım gerçekten rezillik çekiyorduk. En azından taşınmaya odaklanabileceğiz.

    • Yorumun için teşekkür ederim. Açıkçası bu yenilik beni de mutlu etti. Taşınma esnasında ya da abonelik değiştirmede kurumları teker teker dolaşmak gerçekten sıkıntılı bir süreç. Bu durum tüm e-Devlet kullanıcılarını memnun edecek bir gelişme olmuş.

  • Çok yerinde bir hareket olur. İşi gücü olan insanlar, izin al, sıra al, kağıt al, kürek al… Uğraşıp duruyorduk. Devir internet devri. Geç bile kalındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir