Ev Sahibi Olmamız İçin 4 Neden!

ev-sahibi-olmamiz-icin-4-neden

Aylık gelirimizin büyük bir kısmını şüphesiz ki her ay konut ihtiyacımızı karşılamak için harcıyoruz. Sizde her ay sürekli kira ödemekten sıkılan biriyseniz işte ev sahibi olmanız için 4 nedeni sizler için sıraladık.

Aylık iyi bir gelire sahip iseniz giderlerinizi kontrol altına alarak birikim hedeflerinizi belirleyerek kendinize ait güzel bir evin sahibi olabilir ve ev sahibi olmanın size kazandırdığı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.İsterseniz gelin ev sahibi olmanın kazandırdıklarına bir göz atalım.

Ev Sahibi Olmanın Avantajları;

Evinizi her köşesini değerlendirin;

ev-sahibi-olmamiz-icin-4-neden-1

Kirada yaşayanların en çok sıkıntı çektikleri konuların başında gelen istedikleri gibi evi dekore edemez ve hatta duvara çivi dahi çakılmasına ev sahipleri tarafından izin verilmez. Sizde kendinize ait bir ev sahibi olduğunuzda bu problemlerden kurtularak evinizin her köşesini istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Taşınma derdine son!

ev-sahibi-olmamiz-icin-4-neden-2

Kiracıların en büyük sıkıntılarından biri taşınma sorunu. Bir konuttan başka bir konuta taşınmak gerektiğinde oluşan masraflar size ekstradan külfet olurken aynı zamanda taşınma esnasında eşyalarınızda oluşan zararlar sizin keyfinizi kaçırabilir. Ev sahibi olduğunuzda kurtulacağınız sıkıntılardan bir diğeri de taşınma probleminden kurtulmuş olacaksınız.

Kirayla birikim yapabilirsiniz;

ev-sahibi-olmamiz-icin-4-neden-3

Kiracı iken her ayın belli gününde cebinizden çıkan tonlarca parayı artık birilerine vermek ya da göndermek zorunda değilsiniz. Taşınmaz mülkünüz yani eviniz olduğunda her ay göndereceğiniz kiranızı köşeye koyarak ya da farklı konularda değerlendirerek ilerisi için yatırım yapabilirsiniz.

Neden Birikim Yapmalıyız? İşte 3 Neden!

Birikim için Harcamalarınızı Kontrol Altına Alın

İlk yatırımınızı yapmış olursunuz;

ev-sahibi-olmamiz-icin-4-neden

Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımıza bıraktığımız taşınmaz mülk onlar bir için güvence olacaktır. Sizlerde geleceğiniz için şimdiden yatırımlarınızı gözden geçirerek ilerisi için uzun vadede yatırım yapabilirsiniz.

Kişisel Bütçe Takibi Yapabileceğiniz 3 Uygulama

Asgari Ücret ile Geçinmeyi Kolay Hale Getirme Rehberi

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir