Facebook, Mobil’den Mesajlaşmayı Kaldırıyor!

facebook

Sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk platform olan Facebook hepimizin de bildiği gibi bir süredir mobil kullanıcılarının Facebook mobil üzerinden mesajlaşabilmesi için Facebook Messenger’ı yüklemeyi zorunlu kılmakta.İşte bu konuda Facebook’tan yeni bir adım daha…

Facebook kullanıcıları bugün itibari ile mobil platform ( tarayıcı ) üzerinden Facebook mesajlarına ulaşmak isteyen kullanıcılara Facebook, duyuru yazısı ile karşılıyor.Duyuru metninde yer alan ifade; ” Konuşmaların Messenger’a Taşınıyor, Yakında mesajlarını sadece Messenger’dan görebileceksin. ” şeklinde metin karşılamakta.

Eğer cihazınızda sizinde benim gibi Facebook Messenger yüklü değil ise Facebook‘a internet tarayıcınız üzerinden giriş yaptığınız zaman sizi kullanmış olduğunuz işletim sisteminin uygulama mağazasına yönlendirme yapmakta. Facebook’un bu yeni hamlesi ile artık tüm kullanıcılar istemeden de olsa Facebook Messenger kullanmak zorunda kalacak.

Facebook Messenger Ne Zaman Zorunlu Olacak?

Facebook bu yeni hamlesi tam olarak ne zaman kullanıcılarını mecbur kullanmaya yönlendireceği henüz bilinmezken sosyal medya devi Facebook’un başta beni olmak üzere çoğu kullanıcıyı sinirlendirecek gibi.

#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir