Facebook Sayfa Sekmelerini Yönetme!

facebook-hayran-sayfası-sekme-ekleme

Sürekli gelişmekte olan Facebook’taki hayran sayfanıza fotoğraflar, videolar ve beğenilerin yanı sıra yeni sekmeler ekleyerek kullanıcılarınızın ilgisini çekebilir ve hayran sayfanızı kişiselleştirebilirsiniz.Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?İşte cevabı…

Sosyal medya denildiğinde akla gelen kuşkusuz ki Facebook gelmekte. İçerik üreticilerinin çoğu büyük kitlelere ulaşırken öncelik olarak  hayran sayfalarını tercih etmekte.Sizlerde içeriğinizi büyük kitlelere ulaştırmak ve kullanıcılarınızın sizi takip etmesini istiyorsanız kuşkusuz hayran sayfanızı canlı tutmanız gerekmekte.İşte bunun için Facebook hesabınıza yeni sekmeler ekleyerek kullanıcılarınızın ilgisini çekebilirsiniz.

[alert color=”red”]

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da paylaşımlarınızın daha fazla beğeni ve kullanıcıya ulaşmasını için doğru hashtag kullanmalısınız.Peki bu hashtagleri nasıl belirleyebiliriz? Bkz.

[/alert]

Hayran sayfanıza yeni sekmeler eklemek için iki farklı adım ile gerçekleştirebileceğiniz önerim var sizlere….Bunlardan ilki geliştiriciler için kullanıcılara sunulan içerik kaynakları. Diğeri ise 3 parti içerik geliştiriciler tarafından sunulan hizmetler.

Facebook Hayran Sayfalarına Sekme Ekleme;

Yöntem 1;

facebook developers

Facebook’un geliştiriciler için sunmuş olduğu sayfalar üzerinden hayran sayfalarınıza yeni sekmeler üreterek kullanıcılarınızın hayran sayfanızı ziyaret ettiğinde yeni içeriklere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Geliştiriciler için sunulan bu sayfa ulaşmak için https://developers.facebook.com/apps adresiniz ziyaret ederek yeni bir proje başlatabilirsiniz.

Yöntem 2;

woobox

Bu yöntem benimde kullanmış olduğum ve TusBeyinli.Net sayfası üzerine diğer sosyal hesaplarım sekmesini ekleyerek hayran sayfama giren kullanıcıların diğer hesaplarımı kolay bir şekilde ziyaret edebilmesi ve içeriklerini görüntüleyebilmesi için gayet kullanışlı bir yöntem.

Woobox.com üzerinden hayran sayfanızı ile bağlantı kurarak sosyal hesaplarınız ya da istediğiniz içerik sekmesini ekleyerek sayfanızı canlandırabilir ve hayranlarınız üzerinde avantaj sağlayabilirsiniz.Yapmanız gereken siteye ziyaret ederek giriş yaptıktan sonra gerekli izinleri vererek eklemek istediğiniz sekmeyi oluşturmak işte bu kadar.

Sizlerde hali hazırda yönettiğiniz ya da yeni açmak istediğiniz hayran sayfanızı bu iki faklı yöntem üzerinden genişleterek kullanıcılarınızın ilgisini çekebilir ve içerikleriniz veya projeleriniz için daha fazla kitle kazanabilirsiniz.

Faydalı olması dileği ile…

Bir sonraki içerikte görüşmek üzere.

#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir