Ferdi Kaza Sigortası ile Can ve Mal Güvenliğinizi Sağlayın!

ferdi-kaza-sigortasi-ile-can-ve-mal-guvenliginizi-saglayin

Türkiye’nin köklü bankalarından QNB Finansbank ve sigorta şirketi Cigna’nın girişimleriyle geniş bir müşteri ağına sahip olan Cigna Finans, emeklilik ve hayat sigortası alanlarında hizmet sunmaya devam ediyor. Kaliteli hizmet anlayışına önem veren şirketin hem bireysel hem de kurumsal çatısı altında ürün grupları bulunuyor. Özellikle bireysel çatısı altında yer alan ferdi kaza sigortası, geleceğinizi koruma altına alan en önemi güvence seçenekleri arasından öne çıkıyor.

Peki, ferdi kaza sigortası nedir? Beklenmedik kötü sürprizlere karşı teminat sağlayan poliçe, insan iradesi dışında meydana gelen tüm harici ve ani kaza olaylarını kapsıyor. Dolayısıyla gerçekleşen bir kazanın poliçe kapsamında yer alabilmesi için de öncelikle darbe özelliği taşıyıp taşımadığına ve beklenmedik bir anda gerçekleşip gerçekleşmediğine bakılması gerekiyor.

Ferdi Kaza Sigortasının Sunduğu Ana Teminatlar

Genellikle bir yıllık olarak düzenlenen ferdi kaza sigortası kapsamında süreklik sakatlık, vefat ve muayene masrafları olmak üzere üç ana teminata yer veriliyor. Poliçede yer alan ana teminatlar şu şekilde incelenebilir.

*Sürekli Sakatlık Teminatı

Eğer sigorta poliçesi bulunan kişi, kaza anından itibaren 2 yıl içerisinde sakatlık durumu yaşarsa, poliçe bedeli veya maluliyet tutarı oranında ödemeden faydalanabiliyor.

*Vefat Teminatı

Sigorta poliçesi hak sahibinin vefat etmesi durumunda, geride kalan yasal mirasçılara poliçe limitleri oranında ödeme yapıyor.

Ferdi Kaza Sigortası ile Çalışma Hayatınız Güvende!

Gerçekleşen kaza geçici süreliğine çalışmanıza engel oluyorsa, çalışmadığınız her günün ücretini tazminat şeklinde alabilirsiniz. Ölüm ve sakatlık ödemelerinin %0,025’ini geçmeyen tutar, 200 gün süreye kadar hesabınıza ödeniyor. Ayrıca ferdi kaza sigortası poliçesini ana teminatların yanı sıra ihtiyacınıza uygun ek teminatlarla da genişletebilirsiniz. Böcek sokması, gaz teneffüsü, çıkık, kırık, doğal afet, deprem ve sel tercih edebileceğiniz ek teminatlar arasında yer alıyor.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Ferdi Kaza Sigortası Ürünleri

Kendinize ve ailenize güvence sağlayan ferdi kaza sigortası poliçesinin farklı ürün grupları ön plana çıkıyor. “Primini Geri Ödeyen”, “İkisi Bir Arada” “Gülen Yüzler”, “Her Eve Lazım”, “Hastane Destek” ve “Acil Destek” ihtiyacınızı karşılayabilecek ürün gruplarının başında geliyor.

*Primini Geri Ödeyen Ferdi Kaza Sigortası

Avantajlı hizmet seçenekleri sunan poliçe; sakatlık, vefat ve kanser gibi yaşamınızı etkileyebilecek kötü olaylar karşısında teminat sunuyor. Ayrıca bu olası risklerin gerçekleşmemesi durumunda ödediğiniz primler de korunuyor. Yani olası kaza riskleriyle karşılaşmadığınız zaman BSMV oranı düşen tüm prim ödemelerini geri alabilirsiniz.

*İkisi Bir Arada Ferdi Kaza Sigortası

Olası kaza risklerine karşı koruma sağlayan “İkisi Bir Arada Ferdi Kaza Sigortası”, diğer yandan göz ve diş sağlığına dair ihtiyaç duyduğunuz hizmet seçeneklerini de kapsıyor. İster fatura, kredi ve kira gibi ev ihtiyaçlarınızda kullanabilir isterseniz daha indirimli göz ve diş sağlığı hizmet almak için değerlendirebilirsiniz.

*Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası

Sigortalı müşterilerinin yüzünü gülümseten poliçe, sakatlık ve kanser gibi ana teminatların dışında diş sağlığı hizmeti de sağlıyor. Ücretsiz diş sağlığı hizmeti almak veya evinizin masrafları gidermek amacıyla rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

*Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası

Poliçe, ana teminatların yanında evinizin ve aracınızın ihtiyaç duyduğu hizmet alternatiflerini de bünyesinde barındırıyor. Kira, fatura ve kredi benzeri ev masraflarınızı karşılaşmanıza yardım ediyor. Ücretsiz araç, kombi ve klima bakımı da yine sunduğu hizmetler arasında bulunuyor.

*Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası

Tıbbi açıdan oldukça avantajlı olan “Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası”, aniden gelişebilecek kaza riskleri karşısında ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetini sunuyor. Sakatlığın yanı sıra yatarak tedavi görme durumlarına karşı kullanabilmeniz de mümkün oluyor.

*Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası

Sağlığınızı koruyan “Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası” içerisinde hem ev kazalarına hemde yaralanma risklerine karşı teminat bulabilirsiniz. Örneğin: Ambulans, ilaç alımı ve tıbbi danışmanlık sunduğu avantajlı hizmet seçenekleri arasında yer alıyor.

Müşteri odaklı kaliteli hizmet anlayışıyla hareket eden Cigna Finans’ın ferdi kaza sigortası ürün seçenekleri arasından ihtiyacınız olan sigorta ürününe başvurunuzu gerçekleştirebilir ve böylelikle geleceğe daha güvenli bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir