Havlu Kenarı Modelleri

Günümüzde çok yaygın olmasa da, çok önceleri el emeği göz nuru el işleri çok yaygındı ve her evlenecek kıza çeyiz sandığı yapılırdı. Bu gelenek şimdilerde de çok fazla yapılmasa da yine de günümüzde genç kızların çeyiz sandığın da birkaç parça olmak şartı ile iğne oyaları, bebek yelekleri, patikler ve havlu kenarı modelleri yapılıp, havlulara çekilerek çeyiz sandığı hazırlanmaktadır. Eğer sizde el emeği göz nuru el işlerini seviyor ve el işi hazırlıkları yapıyorsanız en güzel el işi örneklerinden yararlanabilirsiniz.

En Yeni ve Eğlenceli Havlu Kenarı Örnekleri

 

Son dönemin en yeni havlu kenarı modelleri iğne oyası ile yapılan modelleridir. İğne oyası havlu kenarı modelleri çok önceleri de şimdi ki gibi yaygın olmasa da nadir olarak kullanılmaktadır. Şimdilerde ise en çok tercih edilen havlu kenarı örnekleri arasında yer almaktadır. Estetik açıdan oldukça zarif ve şık gözüken, iğne oyası havlu kenarı örnekleri özellikle evlenecek genç kızların düğünden sonra eşinin ailesine hediye etmesi amacı ile tercih edilmektedir. Bunların dışında ev hanımları bile iğne oyası havlu kenarı modelleri yaparak misafir havlularına işleyip onların kullanımına sunmaktadır. Kısacası farklı model desen ve renk seçeneklerine uygun olarak yapılan iğne oyası havlu kenarı örnekleri gerek ev hanımları gerekse de genç kızların çeyiz sandıklarından ilk sıralarda yer almaktadır.

Renkli Havlu Kenarı Modelleri

İğne oyası havlu kenarı modelleri kadar renkli havlu kenarı modelleri de büyük ilgi çekmektedir. Özellikle renkli olanları hem banyo hem de mutfak havlılarınız da kullanımı moda haline gelmiştir. En sade havlulara işlenen bu modelleri oldukça hoş ve estetik görüntü yarattıkları nedeni ile genç kızların çeyiz sandığında da yerini almıştır. Aynı giyim modası gibi her sezon yenilenen havlu kenarı modelleri birbirinden şık renkleri ve modelleri ile her yaş gurubu bayanları kendisine büyülüyor. İki renkli havlu kenarı modellerinde ince ve kibar motifli olanları mutfak havlularına işlenirken büyük motifli ve uzun havlu kenarları da banyo havlularına işlenmektedir. Bu modelleri geneline baktığımızda ise en çok dikkat çeken detay modelleri beyaz ve farklı renk tonunu kullanılıyor olmasıdır. Sizlerde havlularınıza bu modellerden yapmak istiyorsanız, havlularınızın üzerindeki desen ve motifleri rengine göre iki renk seçimi yaparak havlu kenarı örnekleri hazırlayabilirsiniz. Sezonun iki renkli havlu  kenarlarında; sarı, kımızı, pembe turuncu yeşil ve mavi gibi açık ve anlı renkler moda olmuş durumdadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir