Hayaller, Hayatlar #2

hayaller-hayatlar-2

Haftanın son günü. İyisiyle kötüsüyle bir hafta daha geride kaldı ömrümüzden. Bu bizim evliliğe bir adım yaklaşmamız derken bir yandan da borç içine doğru atılan bir adım diyebiliriz. Haydi bu hafta yaşadıklarımı sizler için kısa bir özet halinde geçeyim.

Hem haftalık gündem değerlendirmesi hemde evlilik yolunda bir adım atmak isteyenlere rehber olma niteliğinde hazırlıyorum sizlere İlk yazının beklediğimden fazla ilgi görmesi açıkçası beni bundan sonrakileri yazmam konusunda biraz daha isteklendirdi.

Evlenecek ya da evlilik yolunda adım atacaklara iki konuda tavsiyem var. Bunlardan ilki işinizi sağlama alın. Bunu kısaca özetlersem. Çalışmış olduğunuz kurum, kuruluş neresiyse oradaki pozisyonunuzu sağlama alarak bu yola adım atmanız vereceğiniz en doğru kararlardan biri olacaktır.

İkinci tavsiyem ise;

” Para, para, para… Varlığı dert yokluğu yara. ” sanırım böyleydi bu söz. İkinci tavsiyemi şüphesiz anlamışınızdır. Şimdi içinizden diyenleriniz olacaktır. Allah bir şekilde bu yola çıkana yardım ediyor. Evet ona hiç şüphem yok ancak evlilik yolunda sıkıntısız bir şekilde devam etmek istiyorsanız köşede kuytuda biraz paranız olması sizin için en güzel bir tavsiyem olacaktır.

Bu iki önerim sayesinde sizlerde benim bu aralar nasıl sıkıntılar içinde boğuştuğumu tahmin etmişsinizdir. Az çok demeden biriktirdiğiniz her para sizin önünüzü oldukça anlatacaktır.Çünkü evlilik dediğin şey çok püsürlü çok sıkıntılı bir konu.

Birde bu haftanın özetini sizlere aktarmadan şunu da ayrıca belirtmek isterim ki. Hiç bir şey sevgiliyken olduğunuz kadar toz pembe değil. O yüzden bu yola girmeden önce ayaklarınızın yere basmasını ve karşınızdakini ona göre yönlendirmenizi tavsiye ederim.

Bol tavsiyeli bir hayaller, hayatlar #2 oldu belki ama bu yazı dizinde sizlere karşılaştığım zorluklardan bahsedeceğim ki sizlere güzel bir rehber olsun…

Eğer hayaller, hayatlar #1’i okumadıysanız buradan içeriğe göz atabilirsiniz.

2 Yorum

  • hayalım benım subaru ımprezamı alıcam caca bı arac yapıcam sokak yarıslarına cıkıcam falan fılan ıste hayalimdi hayatım ıse h100 kamynete bınıyorum bısıkletlerle yarısıyorum 🙂

    • Haha… hepimizin hayatları emin olabilirsin ki seninki ile aynı. Hayallerde gökyüzünde dolaşırken hayatımız sokaklarda geçiyor. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir