Hayaller, Hayatlar #3

mutlu sonsuz

Haftalık gündem değerlendirmesi olarak planladığım ve yaşadığım bu hayatta önemli olan, kayda değer olayların sizlere aktarılması için hayata geçirdiğim ancak haftalardır tek kelime yazamadığım Hayaller, Hayatlar #3 nihayet sizlerle buluştu.

Peki onca süre nerelerdeydim ve neden yazamadım sizlere kısaca bunu açıklayayım öncesinde. Bildiğiniz gibi son yazımızda sizlere instagram üzerinden hayata geçirdiğimiz bir projemizden bahsetmiştik. ( Bkz. ) İşten arta kalan zamanın çoğunu neredeyse onu geliştirmekle geçti. Onun haricinde Hayaller, Hayatların #1’de bahsettiğim evlilik yolundaki ikinci adım olan nişan merasimi derken blog ve yazılarımı oldukça ihmal ettim.

Ama şunu anladım ki bu süreçte blog üzerinden sizlere birşeyler yazmak ya da kendi içimdekileri aktarmak bu hayatta yaparken mutlu olduğum ve bundan sonraki süreçte bıkmadan usanmadan yapacağım en güzel işlerden biri olacaktır.

Nişan Merasimi Nasıldı?

Nişan bence aile arasında olması gereken mütavazi bir olaydır. Ancak nişan merasimi kız tarafından yapıldığı için açıkcası bu işe fazla karışmak haddim olmadığını düşündüğümden sesimi çıkaramadım. Nitekimde yaptığım nişan merasimi pekde istenildiği gibi gitti sayılmaz.

İki aile dini bütün kesimden olduğu için bizim nişan merasimimiz çalgılı çengili olmadı. Tekbirlerle salona girdik ve sonrasında kısa bir sohbet ilahi filan derken insanlar yemeklerini yedi sonra takı merasimi derken fotoğraf çekimleri başladı ve merasim bitti.

Peki bu yaşadığımız olaydan sizlere aktarmam gerekenler nedir? diyecek olursanız. Eğer çevresi çok geniş yani beş yüz kişiden fazla geleniniz olmayacaksa büyük organizasyonlar kesinlik yapmayınız. Kendi aranızda yani birinci derece akrabalar ve sevdiklerinizden oluşan bir merasim yapmanız hem samimi bir ortam olmasına yardımcı olacaktır hamde gereksiz harcamalarla bu süreçte masraftan kaçınmış olucaksınızdır.

Artık günümüzde çalgılı çengili merasimler haricinde yapılan etkinlikler insanların pekde ilgisini çekmiyor. Sadece ayıp olmasın diye görünüp kaçıyorlar yani böyle mutlu gününüzde sizinle birlikte kalıp mutluluğunuzu paylaşmıyorlar. O yüzden benden sizlere tavsiye çok kalabalık bir çevreniz yoksa sakın böyle büyük organizasyonlara kalkışmayın.

Neyse uzun lafın kısası güzel unutulmaz bir zaman diliminde güzel şeyler yaşadık. Ve sizlerinde bu güzel günlerinizde olumsuzluklarla karşılaşmamanız dileğiyle sizlere düşüncelerimi aktarayım dedim.

2 Yorum

  • Bir yastıkta kocarsınız umarım. Evlilik öncesi oldukça sıkıntılı bir dönemdir. Bu dönemde bir ömür boyu birlikte yaşamayı düşündüğün hanım kızımızla dışarıdan gelecek her türlü tetikleyicilere birlikte karşılık verirken kendi içinizde de kesinlikle anlayışlı olmalısınız. Âdetler âyetlerin önüne geçtiği için maalesef her ne kadar dinibütün aileler de olsak bu süreç sıkıntılı olabiliyor. Dikkat ediniz gençler!

    • Değerli yorumun ve önerin için teşekkür ederim. Başlangıçta bizde bu sebeplerden oldukça anlaşamaz olduk ancak sonra ki dönemde ne olursa olsun dış etkenlerden etkilenmeden yolumuza devam etme kararı aldık. Bu yazıyı ve bu değerli yorumunu okuyan tüm dostlara bu önerin oldukça faydalı olacaktır. Bu yaptığın yorum ile birlikte yazım tamamlanmış oldu teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir