Hayat Sigortası Yaptırmanız İçin 5 Neden!

hayat-sigortasi-yaptirmaniz-icin-5-neden

Finans kurumlarından uzun vadeli bir hizmet aldığımızda yani bir kredi çektiğimizde banka tarafından hayat sigortası yapılmaktadır. Çoğumuzun gereksiz olarak gördüğü hayat sigortası olumsuzluklar karşısında bizlere sunduğu avantajlar sigortanın ne kadar faydalı olduğunu bizlere göstermektedir.

Maddi anlamda değeri olan eşyalarımızı ( ev, araba, telefon vb. ) sigortalarken, kendi geleceğimiz için herhangi bir sigorta yaptırmamız ne kadar ilginç bir durum değil mi? Eğer sizlerde kendinize yatırım yapmak yerine sadece eşyalarınıza yatırım yapmayı tercih ettiyseniz sizlere sigortanın faydalarını sıraladıktan sonra fikriniz de değişiklik olması ümidiyle konuya giriş yapalım. Ancak öncesinde ” Hayat sigortası nedir?, ne işe yarar? ” bu konuya değinmekte fayda var.

Hayat sigortası nedir?, ne işe yarar?

hayat-sigortasi-yaptirmaniz-icin-5-neden-1

Beklenmedik vefat ya da hastalık gibi durumlarda size ve yakınlarınıza maddi anlamda destek olmak için yapılan bir sigortadır. Çoğu banka tarafından uzun ya da kısa vadede kredi kullandığınızda finans kuruluşu tarafından sizlere hayat sigortası tanımlanır. Bu sizin hastalık ya da vefat gibi bir durum ile karşılaşmanız halinde hem bankanın güvencesi olurken hemde geri kalan aile bireylerinizin sizin çekmiş olduğunuz kredi borcu ile uğraşmamasını sağlayacaktır.

Sigorta yaptırmanız için 5 neden!

 • Vefat veya sürekli sakatlık gibi durumlarda siz ya da varislerinize poliçenizde belirtilen rakamlar üzerinden tazminat öder. Ana tazminat türü vefat olmak ile birlikte poliçeniz üzerinde belirlediğiniz risklere karşı ek tazminatlarda alabilirsiniz. Bunları sıralamak gerekirse;
  • Kazaen vefat teminatı
  • Kaza/hastalık sonucu maluliyet teminatı
  • Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı
  • Tehlikeli hastalıklar teminatı
  • Gündelik hastane masrafları teminatı
  • İşsizlik teminatı gibi.
 • Vefat gibi bir durum karşında geride kalan eşiniz, çocuğunuz ya da varisleriniz sizin bu beklenmedik vefatınızın ardından geçim sıkıntısı yaşamamasına yardımcı olur.
 • Sadece hayat sigortası olmaksızın yaptıracağınız diğer sigorta türleri sizin aynı zamanda tasarruf ve yatırım yapmanıza destek olacaktır. Örneğin; bireysel emeklilik ya da hayat sigortası gibi sigorta çeşitleri.
 • Yaptırdığınız sigorta ile birlikte üçüncü şahıslara verdiğiniz zararlar karşılanırken sizin ya da ailenizin cebinden herhangi bir bedel çıkmaz.
 • Geleceğiniz için yaptığınız hayat sigortası primleri özel sektör ya da serbest meslek çalışanları fark etmeksizin vergi avantajı sağlamakta.

Zorunlu Bireysel Emeklilik Furyası

Geleceğiniz için küçük primler ödeyerek yukarıda ki avantajlardan faydalanıp siz ve ailenizi güvence altına alarak gelecek kaygısı olmadan yaşayabilirsiniz.

İyi bayramlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir