İçeriklerinizi Güçlendirmenize Yardımcı Olacak Ücretsiz 3 Stok Fotoğraf Sitesi

iceriklerinizi-guclendirmenize-yardimci-olacak-ucretsiz-3-stok-fotograf-sitesi

Dijital yayıncılığın gelişmesi ile birlikte artık sosyal medya başta olmak üzere her platform üzerinde oluşturduğumuz içerikleri güçlendirmek adına fotoğraflardan faydalanmaktayız.Dijital yayıncılığın bu kadar gelişmesi yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflara olan ihtiyaçları da beraberinde getirdi. İşte bugün sizlere bu ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ve oluşturduğunuz içeriklerinizi güçlendirebilmenize yardımcı olacak ücretsiz 3 stok fotoğraf sitesini listeledik.

Blog yazmaya başladığım ilk dönemlerde ( tecrübesiz ) ürettiğim içeriklere görsel ekleyebilmek adına fotoğrafları Google üzerinden arayarak bulurdum. Bu aslında telif haklarının ihlaliydi ancak o zamanlar ben bunun bilgisine sahip değildim ve sadece içeriklerimi güçlendirmek adına kullanıyordum. Eğer sizler halen bu yöntemi kullanarak içeriklerinize fotoğraf ekliyorsanız telif haklarını ihlal etmemeniz adına ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 3 farklı stok fotoğraf sitesini sizlere paylaştım.

  • Pxhere

iceriklerinizi-guclendirmenize-yardimci-olacak-3-ucretsiz-fotograf-sitesi-pxhere

Blog içeriklerim başta olmak üzere sosyal medya üzerinde yaptığım paylaşımlarda kullandığım görselleri en çok bu platform üzerinden kullanıyorum. Ücretsiz stok fotoğraf sitesi olan pxhere üzerinde bulunan arama motoru sayesinde hangi kategori üzerinde görsel arıyorsanız onu arayarak birbirinden farklı görsel içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz olan bu hizmetten faydalanabilmek için siteye üye olmanız gerekmekte.

  • Pexels

iceriklerinizi-guclendirmenize-yardimci-olacak-3-ucretsiz-fotograf-sitesi-pexels

Üyelik yapmaya gerek olmadan iş dünyasından sağlığa kadar bir çok konuda hızlı bir şekilde istediğiniz yüksek çözünürlükte fotoğraflara ulaşarak içerikleriniz de kullanabilirsiniz. Web sitesi üzerinden dilerseniz istediğiniz konudaki görsel aramasını yapabilir ya da site üzerinden popüler aramalara ulaşabilirsiniz.

  • Pixabay

iceriklerinizi-guclendirmenize-yardimci-olacak-3-ucretsiz-fotograf-sitesi-pixabay

Benimde yeni keşfim olan Pixabay üzerinden yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflara ulaşmanın yanı sıra vektör, video veya illüstrasyon içeriklere ulaşabilirsiniz. Medium ebattaki fotoğraflar için herhangi bir üyelik istemeyen platformda XL boyutundaki görseller için üyelik şartı aranmakta.

Sizlerde burada sunulan ücretsiz stok resimler sayesinde içerikleriniz güçlendirebilir aynı zamanda telif hakkı ihlallerinden kurtulabilirsiniz. Hazırlamış olduğum bu liste umarım sizler için faydalı olmuştur.

7 Yorum

  • Hocam gerçekten zaman zaman böyle görsellere ihtiyaç duyuyoruz. Bunun için doğrudan resimlerden indirmek sıkıntılı olabiliyor. Telif hakkı gibi sebepler ister istemez gözümü korkutuyor. Stok fotoğraflar için güzel bir içerik olmuş. Ellerinize sağlık 🙂

    • Yorumun icin tesekkurler. Bu siteleri kesfetmeden o korkular bende de oluyordu. Ancak bu siteleri kesfettikten sonra her içerik için bu sayfaları ziyaret eder oldum.

  • sayfanızı yeni keşfettim ve yazılarınız çok hoşuma gitti inşallah uzun yıllar paylaşımlarınıza devam edersiniz ^_^ sayfama da beklerim profil resmime tıklayıp ulaşabilirsiniz 🙂

  • Blog sitemi ilk açtığım zamanlarda bazı yazılarımın gorsellerini Google görsellerden alıyordum. Sonra bu konuda biraz bilinçlenip telif hakkı olayını daha iyi anladığımda bu tür ücretsiz stok fotoğraf sitelerine yöneldim. Şu anda pixabayi kullanıyorum zaten artık içerik görsellerinde çoğu zaman kendim yapıyorum photoshop ile diğer ikisini de öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim.

    • Yorumun için teşekkür ederim. Bende ilk zamanlar Google Görselleri kullanıyordum ama bunları keşfedince gerek kalmadı aradığım her görsel neredeyse mevcut. Bir ara bende görselleri kendim hazırlıyordum güzel oluyor ama bazen tıkanıyordum ondan bu şekilde içerik üretmeye devam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir