İhtiyaç Kredisi Mi?, Nakit Avans Mı?

ihtiyac-kredisi-mi-nakit-avans-mi

Acil nakit ihtiyacı olan herkesin aklından bir kere geçirmiş olduğu muhtemel soruların başında gelmektedir ” ihtiyaç kredisi mi?, nakit avans mı? ” sorusu. Bizde bugün sizlere bu iki ürünün kıyaslamasını yaparak hangisinin size en uygun olduğunu kararlaştırmanızda yardımcı olmaya çalışacağız..

Şüphesiz bir gerçek ki hepimizin dönem dönem nakit anlamda sıkıntılar yaşadığı süreçler olmuştur. Bu süreçlerde nakit akışını devam ettirebilmek adına bankaların sunmuş olduğu ek finansal kaynaklardan yardım almayı tercih etmişizdir. Bunların başlıca iki ürünü olan ihtiyaç kredisi ve nakit avans bireylerin aralarında en çok karamsar kaldığı ürünlerin başında geliyor diyebilirim. Bizde sizler için iki ürünün avantajlarını ele alarak sizin için hangisinin uygun olduğuna karar vermenizi sağlayacağız.

İhtiyaç kredisi ya da nakit avans kullanmak dönem dönem birbirine göre avantaj sağladığı zamanlar olabiliyor. Ancak ihtiyaç analizini yaparak hangisinin bize uygun olduğuna karar vermek gerekirse iki ürününde özelliklerine bakmakta fayda var diyebiliriz…

İhtiyaç Kredisi Mi? , Nakit Avans Mı?

ihtiyac-kredisi-mi-nakit-avans-mi-1

İhtiyaç kredisi ve Nakit avansı kıyaslamak gerekirse; Yıl içerisinde ihtiyaç kredisinin faiz oranları finans kuruluşu tarafından özel bir kampanya yapılmadıysa her zaman daha uygundur. Bu oranın az olması da sizin ödemelerinizi yaparken cebinizden az para çıkmasına neden olur.

İhtiyaç kredisinde kullandığınız tutarın geri ödeme süresini 48 aya kadar uzatma imkanına sahip iken nakit avans da 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. İhtiyaç kredisi kullanmanın nakit avansa göre diğer bir artısı kullanmak istediğiniz rakam aralığının fazla olmasıdır. Eğer banka tarafından onaylanırsa dilediğiniz meblağda ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.


İhtiyaç kredisinin avantajlarını öncelikli olarak sizlere sıraladık. Nakit avans kullanmanın en önemli avantajlarından biri dosya masrafı ve sigorta gibi bir kesinti ile karşılaşmamanız. Herhangi bir kesinti ile karşılaşmadan oturduğunuz yerden mobil bankacılık veya telefon bankacılığı ile hesabınıza aktarabilme imkanı sunmakta.

Bankanızın size sunmuş olduğu nakit avans limiti dahilinde acil ihtiyaçlarınız olduğunda hızlı bir şekilde ulaşabilme imkanınız mevcut. Kredi notunuzun düşük olması ya da sonradan bozulması nakit limitinizi etkilemediği sürece dilediğiniz zaman nakit avans kullanımı yapabilirsiniz.

Kredi Notum Sıfır, Ne Yapmalıyım?

Kredi Notunuzu Arttırmanın Yolları!

Kredi Kullanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

İhtiyaç kredisi ya da nakit avans konusunda aklınıza takılan soru, görüş ve önerileri bizlere aşağıda yorum kısmından iletebilir, finansçı arkadaşlarımızın görüşlerinizi alabilirsiniz.

Umarız sizlere faydalı bir içerik olmuştur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir