İnstagram Biyografiye Birden Fazla Link Ekleme

instagram-biografiye-birden-fazla-link-ekleme

Bir milyarı aşkın kullanıcıya sahip sosyal medya devi instagram’ın kullanıcılarına profillerinde kendilerini bir kaç cümleyle özetleyebilmeleri adına biyografi alanı sunuyor. Ancak kullanıcılarına ayırdığı bu alana birden fazla link eklemek ne yazık ki mümkün değil. İşte bugün instagram biyografiye birden fazla link ekleme nasıl yapılır bu konuya değineceğiz. Gelin hep birlikte detaylara göz atalım…

Farklı platformlar üzeriden ürettiğiniz içeriklerin daha fazla kitlelere ulaşması adına instagram üzerinden paylaşımlarda bulunuyorsanız, sizinde bildiğiniz gibi instagram kullanıcılarına paylaştığı görsellerin altında link yerleştirmeye ne yazık ki izin vermiyor. Bizde bugün sadece biyografi alanında bir tane link paylaşmaya izin veren instagram’a küçük bir dokunuşla içerikleriniz için paylaştığınız görselleri gören kullanıcıların direk içerik linkine ulaşabilmesi için biyografi alanına yerleştireceğimiz kısa bir link sayesinde tüm ürettiğiniz içeriklerinize ulaşabilmenizi sağlayacağız.

” Link Bio’da ”

Benim instagram hesabımı incelediyseniz tüm içeriklerim için paylaştığım görsellerde yer alan açıklamanın sonunda ” link bio‘da ” şeklinde bir ibare yer alır. Bu sayede ürettiğim içerik kullanıcının ilgisini çekiyorsa biyografi alanına yerleştirmiş olduğum link sayesinde ürettiğim tüm içeriklerin başlıklarını görüp ilgili konuya tek tıkla ulaşabiliyorlar. Bu konuda bana yardımcı olan ise “ linktree “. İnstagram üzerinden her paylaştığım içerik görsellerinde her defasında link düzeltme derdinden kurtaran bu sistem sayesinde tüm içeriklerimin linklerini ekleyip hangi paylaşımın olursa olsun tüm içeriklerim için linkleri biyografi alanında yer alıyor.

instagram-biyografiye-birden-fazla-link-ekleme

Ücretli ve ücretsiz bir şekilde kullanıcısına hizmet veren bu servis üzerinden tüm linklerini tek tıkla takipçilerinize ulaştırmanız mümkün. Yapmanız gereken Linktree servisine ücretsiz bir şekilde üye olarak sizin için hangi paket uygunsa onu seçip linklerinizi oluşturmak. Kullanım arayüzü oldukça sade ve basit olan bu servis ile içeriklerinizi daha fazla kitleye ulaştırabilemeniz mümkün.

Aylık 6$  gibi bir maliyeti olan profesyonel sürümde, ücretsiz sürüme göre bir çok özellik bulunuyor. Bunlardan en dikkatimi çekenleri ise;

  • Ziyaretçilerinize e-posta aboneliği/bülteni
  • Daha fazla tema
  • İstediğiniz bağlantıyı öncelikli gösterme
  • Linktree logosunu kaldırabilme
  • Her bağlantıya küçük resim ekleyebilme

gibi özellikleri ücretli pakette bulabiliyorsunuz. Ancak benim gibi bir blog yazarıysanız açıkçası ücretli üyelikle uğraşmaya gerek yok. Çünkü bu uygulamayı kullanma amacımız emek vererek ürettiğimiz içeriklerimizin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak. Bunu da ücretsiz sürüm fazlasıyla karşılıyor.

Blogunuza Facebook Reklamlarıyla Daha Fazla Ziyaretçi Çekin!

Bir bloggerı en mutlu eden şüphesiz ki saatlerini harcayarak hazırladığı içeriklerinin ziyaretçiler tarafından okunarak beğeni almasıdır. Peki yeni oluşturduğunuz bir içeriği nasıl daha fazla okuyucu ile buluşturabiliriz? Tabi ki bu sorunun cevabı sosyal medya hesapları ve bunlar üzerinden vereceğiniz küçük bütçeli reklamlar. Haydi gelin blogunuzun daha fazla ziyaret alması için facebook reklamlarından nasıl faydalanabiliriz bugün bu konuyu ele alalım.

2 Yorum

  • 6$ aslında hiçbir şey değil ama tabi onlar için. Bizde dolar yüksek. Böyle bir uygulama için vermem herhalde, ama ilerde reklamdan kazanırsam direkt reklama yatırırım… Teşekkürler, güzel yazı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir