iOS Kullanıcıları Uçak, Android Kullanıcıları Otobüs Biletini Tercih Ediyor

ios-kullanicilari-ucak-android-kullanicilari-otobus-biletini-tercih-ediyor

Eski nesiller daha iyi bilir. Önceleri bir yerden bir yere gidebilmek için alınacak otobüs yada uçak biletleri firmaların acentelerini ziyaret edilerek alınırken, teknolojinin gelişmesi ile artık hepsi bir tık uzağımıza cebimize geldi. Ve bu durum gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Çağımızın getirdiği imkanlar doğrultusunda artık yemek siparişlerinden ev alışverişine kadar olan bir çok şeyi internet üzerinden yaparak yeni ekosistemin temel taşlarından e-ticaretin sürekli büyümesi ve pazardaki yerinin sağlam adımlarla gelişmesine olanak sağlamış oluyoruz.

ios-kullanicilari-ucak-android-kullanicilari-otobus-biletini-tercih-ediyor-1

E-ticaret sektörünün büyümesi ve güven duygusunun artması ile birlikte hayatımızdaki çoğu alışkanlık değişerek bu sektörün gelişmesine öncülük ediyor diyebiliriz. Bunlardan biride şüphesiz ki seyahat planlarımızın olmazsa olmazı bilet alma alışkanlıklarımız.

E-ticaret sektöründe %30‘luk bir dilime sahip olan online seyahat sektörü her geçen büyüyerek 2020’de 800 milyar doları aşması hedefleniyor. Bu büyüme hedefinin gerçekleşmesinde mobil teknolojilerinde sürekli gelişmesinin büyük bir etkisi olduğunu belirten biletall.com’un Ceo’su Yaşar Çelik; bilet alımlarında %78’lik dilim mobil cihazlardan gerçekleştiğini ve bu alımlarda iOS kullanıcılarının daha çok uçak biletini tercih ederken, Android kullanıcılarının da otobüs biletleri alımı konusunda eğilimli olduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir