Kendini Mutlu Etmenin 3 Yolu!

kendini-mutlu-etmenin-3-yolu

Yoğun iş temposu çalışma koşulları derken mutsuz, hayattan bıkmış halde bir ruh hali ile yaşamamıza devam eder olduk.İşte sizlerle paylaşmak istediğim 3 yöntem ile yaşam enerjinizi tekrar geri kazanabileceksiniz.

Yaşam derdi ile gün içerisinde kendimize vakit ayıramaz ve hatta çoğu zaman kendi sıkıntılarımız olsa bile yaşam derdinden onları unutur olduk.Ve durum böyle olunca yaşamaktan soğumuş ve hatta yılmış bir beden bizleri artık mutlu edemiyor.Sizde böyle bir düşünce ve yaşam koşulunda iseniz yazım tam sizlik haydi gelin asıl konuya girelim…

Erken kalkmayı deneyin…

Erken kalkmayı deneyin

Her sabah işe gideceğimiz saatin sonuna kadar yatağın içerisinde kalmayı tercih eder ve çalışma saatini yatağın içerisinde tembel bir şekilde bekleriz.Oysa ki gece bir saat erken yatıp sabah bir saat erken kalkarak kendimize ayıracağımız o vakitte varsa küçük şeylerle kendimizi mutlu edebiliriz.

Önceliklerinizi mutlaka belirleyin…

Önceliklerinizi mutlaka belirleyin

Yapacaklarınız, gelecek planlarınız ya da yapmak istedikleriniz bir liste halinde belirleyerek onlar içerisinden öncelikli olanları yaparak kendinize zaman ayırabilirsiniz.Böylece önemli işlerinizi öncelikli olarak yaparak onların sizin üzerinizde yük olmasından kurtulabilirsiniz.

Mutlaka bir hobiye sahip olun!

Haftanın belirli saatleri ya da günün belirli bir diliminde tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olacak bir hobiye sahip olmanız kendinizi daha mutlu hissetmenize yardımcı olacaktır.

hobi sahibi olma

Eğer şuana kadar bir hobi edinmediyseniz aşağıdaki bağlantılar üzerinden hobi üzerine yazdığım diğer içeriklere göz atabilirsiniz…

Hobi Edinmenin 3 Faydası…

Boş Vakitlerinizi Değerlendirmenin Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir