Kredi Kartı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Husus

kredi-karti-secerken-dikkat-etmeniz-3-husus

Kimine göre hayatımızı kolaylaştıran bir araçken kimine göre borç batağı olarak gözüken kredi kartı aslında doğru amaçlar için kullanır ve kart seçimi yapılırken dikkatli olunursa size oldukça avantaj sağlayacaktır.Dilerseniz gelin kredi kartı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlara bir göz atalım.

Gencinden yaşlısına her kesimden insanın cüzdanına girmeyi başarıp bazı kesimi ele geçirerek onunla yaşamayı mahkum ederken bazılarının kontrollü bir şekilde harcama yapmasıyla tüm fırsatlarından faydalandığı kredi kartları artık hayatımızın her anında. Neredeyse cash para kullanımını ortadan kaldıracak kadar yaygınlaşan kredi kartını seçerken öncelik vermeniz gereken 3 hususu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kredi Kartı Avantajları;

Kart kullanımının yaygınlaşması ile birlikte artık bankalar müşterilerinin ilgisini çekmek için kredi kartları üzerinden sürekli kampanya ve cazip teklifler sunarak tüketicinin kredi kartını kullanmasını daha cazip hale getirmeye çalışıyorlar.

kredi-karti-secerken-dikkat-etmeniz-gereken-3-husus

Sizde kredi kartınızı seçerken bankanızın size sunacağı fırsatların en üst düzeyde olduğu bir kartı tercih etmenizin sizin avantajınıza olacaktır.

Kredi Kartınız Size Uygun Mu?

Bazılarımız kart olsun da yeter ne olduğunun önemi yok gibi bir düşünce içerisinde olup bankalar üzerinden sürekli kart başvurusunda bulunuyor ve bankanın neredeyse tüm kartlarını kullanıyor.Bu gereksiz bir durum neden derseniz; bankanın bir tane ücretsiz kartı vardır gerisi hep ücretli yani aidatlı kredi kartlarıdır. Sizin her kartı kullanmanız bankanın sizden aidat alması demek olup sizin para kaybetmenize sebep olacaktır.

kredi-karti-secerken-dikkat-etmeniz-gereken-3-husus-1

Bu yüzden kredi kartınızı seçerken size uygun bir kart almanız avantajınıza olacaktır. Örnek ile açıklamak gerekirse; Eğer sürekli seyahat etmeyen biriyseniz kredi kartınızın miles&smiles kart olmasına ne gerek var? değil mi? Yada bulunduğunuz bölgede Migros gibi bir mağaza yoksa sizin Money Clup kartlardan birini kullanmanız size olumsuz yönde külfet olacaktır.Onun yerine her yerde avantaj sağlayan bir kart tercih etmeniz sizi her zaman bir adım önde tutacaktır.

Kredi Kartınız Ücretli Mi?

Sona sakladığım özellikle dikkatli olmamız gereken konulardan biride kullandığınız ya da kullanacağız kredi kartı ücretli bir kart mı? Eğer bu sorunun cevabından haberiniz yoksa kullandığınız kart ya da başvurduğunuz kartın ücreti ile ilgili bankanızla irtibata geçmeniz sizin beklenmedik bir ekstre ile karşılaşmamanız konusunda büyük etken olacaktır.

Kart aidatı yasal bir ücret olduğu için bankalar kullanıcılarına yasal olarak bir ücretsiz kart temin etmek zorundalar. Eğer müşteri isterse ücretsiz bir şekilde kart aidatı olmayan kredi kartını bankadan temin edebilme hakkına sahiptir.

Bu bilgiyi de sizler ile paylaştıktan sonra belirtmek istediğim son nokta da kart aidatı olmayan kart ile ücretli kart arasında bir çok fark bulunmaktadır. Bu yüzden sizlerde tercihinizi yaparken bu noktaya özellikle dikkat etmeniz avantajınıza olacaktır.

Kredi kartı seçerken özellikle dikkat etmeniz gerekenleri bir finansçı olarak sizler için derledim.Umarım sizlerinde faydasını göreceğiniz bir içerik olmuştur.

Bir sonraki içerik gelene kadar sevgili dostlar #beyinburda takip edebilirsiniz…

Kredi Notunuzu Arttırmanın Yolları!

Yerli Ödeme Yöntemi Troy Kart Nedir?

Neden Birikim Yapmalıyız? İşte 3 Neden!

Birikim için Harcamalarınızı Kontrol Altına Alın

Kişisel Bütçe Takibi Yapabileceğiniz 3 Uygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir