Kredi Kullanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

kredi-kullanmak-icin-bilmeniz-gerekenler-1

Acil durumlarda ya da ev, araba gibi nakit ihtiyacının olduğu zamanlarda ilk aklımıza gelen şüphesiz ki kredi gelir.Böyle zamanlarımızda bankalardan temin ettiğimiz nakit paralar ile hayalini bile kuramadığımız evin ya da arabanın kolay bir şekilde sahibi olabiliyoruz.Ancak bankalar size bu ödemeyi sağlamak için bir kaç temel unsura dikkat ediyorlar.İşte sizlerde ihtiyaç anında sıkıntı yaşamamak adına kredi kullanmak için dikkat etmeniz gerekenleri bilmenizde fayda var.

Tatil, düğün, ev ya da araba gibi durumlarda cebimizde nakit olmadığında ilk baktığımız bankalarda ki faiz oranları ve ödeme imkanları olmakta.Yani onların kapısını çalarak nakit ihtiyacımıza çözüm arıyoruz.Ancak biz bankaların faiz ve ödeme oranlarını kontrol ederken onlarda bizim ile ilgili bir kaç konuyu inceleyerek ona göre ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda hizmet veriyorlar.Bu dikkat etmeniz gerekenleri sıralamak gerekirse;

Kredi Notunuz Yüksek Olsun;

Bankaların dikkat ettikleri en önemli noktaların başında şüphesiz ki bireyin kredi notu gelmekte.Hangi banka olursa olsun kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı bile açarken bankaların baktıkları listenin başında geldiği yadsınamaz bir gerçek.

Kredi Notunuz Yüksek Olsun

İşte sizlerde mümkün olduğunca kredi notunuzu yüksek tutmaya çalışmanız olası bir ihtiyaç anında size avantaj sağlayacaktır.Eğer kredi notunuz düşükse ilk yapmanız gereken kredi notunuzu yükseltmek olmalı.Dilerseniz sizler için hazırladığım ” Kredi Notunuzu Arttırmanın Yolları! ” başlıklı yazıma göz atarak bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Bankalar Sizi Tanısın;

Hiç kredi ya da kredi kartı kullanımı sağlamayan biriyseniz bankalar sizin için herhangi bir bilgi sahibi olamadığı için bu sizi olumsuz yönde etkileyecektir.En azında bir kredi kartı sahibi veya kredili mevduat hesabı sahibi olarak onları ihtiyaç anında kullanarak sonrasında düzenli bir şekilde bankadan aldığınız ürüne ödeme yapmanız ihtiyaç anında size avantaj sağlayacaktır.

Bankalar Sizi Tanısın

İhtiyaç limiti ne olursa olsun kredi kartını kullanmanız ve ödeme zamanı geldiğinde de düzenli bir şekilde ödemeniz sizin bankalar nezdinde düzenli ödeme profiline sahip müşteri potansiyeli arasında yer almanıza etki edecektir.

Borçlarınızı Kontrol Altına Alın;

Borçlarınızı Kontrol Altına Alın

Kredi kartı, kredili mevduat hesabı ya da hali hazırda kullanmış olduğunuz kredilerinizi düzenli bir şekilde ödeseniz bile bazen bankalar borç durumunuza göre yine size kredi çıkarmayabilir. Sizin kredi notunuzun yüksek olması bile borcunuzun fazla olması sebebi ile kredi konusunda size dezavantaj sağlayabilir.Onun için borçlarınızı kontrol altına alarak olası durumlara hazırlıklı olmanızda fayda var.

Başvurularınızı Bilinçli Yapın;

Bir bankaya kredi kartı, kredi kartı limit arttırımı veya kredi başvurusunda bulunduğunuzda muhakkak başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyiniz. Başvurunuzun hızlı sonuçlanması için yaptığınız sürekli başvuru ya da deneme amaçlı yaptığınız başvuru sizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Başvurularınızı Bilinçli Yapın

Hele ki başvuru yaptığınız halde onay almadıysa öncelikle muhakkak başvurunuzun olumsuz olma nedenine ulaşmaya çalışın. Ardından problem çözüldükten sonra başvuru yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

Düzenli Ödeme Alışkanlığına Sahip Olun;

Düzenli Ödeme Alışkanlığına Sahip Olun

Kredi notunun ardından ( bence ) en önemli konuların başında gelen bir diğer başlık düzenli ödeme alışkanlığı edinmek gelmekte.Siz ödemeleriniz zamanında düzenli ve eksiksiz bir şekilde yapan bir müşteri olduğunuz sürece yukarıda ki kriterler sağlandığında bankalar gözünde borcuna sadık müşteri imajında bir portföy grubunda değerlendirilir ve ihtiyaç anında isteklerinize hızlı bir şekilde karşılık alabilirsiniz.

Acil durumlarınızda kredinizin kullanmak için sizde yukarıda ki kriterlere uyum sağlamanız sizin avantajınıza olacaktır.

Bir sonraki içerik gelene kadar sevgili dostlar #beyinburda takip edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir