Lisa; Instagram’daki Paylaşımlarınızın Ne Kadar Etkili Olacağını Tahmin Ediyor!

lisa

Instagram odaklı çalışan uygulama Lisa, birbirinden güzel ancak paylaşmakta kararsız kaldığınız görselleri analiz ederek Instagram üzerinden ne kadar etkileşim alacağınızı sizler için tahmin ediyor.

70’ten fazla ülkede 5 binden fazla kullanıcıya sahip uygulama, Tarık Demir ve Orkan Yılmaz tarafından geliştirilmiş ve Şubat 2017 itibari ile iOS için Apple Store üzerinden yerini almış durumda.

Instagram hesabı yardımıyla Lisa’ya kaydınızı yaptıktan sonra alt kısımda yer alan “ History ” ve “ Library ” isimli iki seçenek kullanıcılarını karşılıyor.Uygulamaya gerekli erişim izni verdikten sonra uygulama sizden minimum 2, maksimum 5 fotoğraf seçerek paylaşmak istediğiniz görselin hangisi sizin için daha fazla etkileşim alacağının analizini çıkartıyor.

lisa-1

Ayrıca uygulama sizler  için en çok hangi görselin beğeni alacağını analiz yapmak ile kalmıyor aynı zamanda paylaşacağınız görsele uygun etiketleri ( hashtag ) belirleyerek Instagram’da paylaşmak üzere yönlendirme yapıyor.

Oldukça başarılı olan Lisa’nın tek kötü yanı şimdilik iOS platformu için hizmet vermesi.Sizlerde paylaşmak istediğiniz görseller arasında kararsız kalıyorsanız uygulamayı kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Instagram’da Daha Fazla Beğeni İçin Doğru Hashtag

Kaynak : Ontrava, Adgager

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir