Mutlu Sonsuz!

mutlu-sonsuz-tusbeyinlinet

Evet evet evet mutluluğu evet huzura evet sonsuzluğa evet!!! Bundan tam on gün önce biz evet dedik. 4 yıl önce ben bir kıza yoldaşlık teklif etmiştim. İnişleriyle çıkışlarıyla kavgalarıyla mutluluklarıyla hüzünleriyle sevinçleriyle dolu dolu tam dört yıl. on gün önce nihayete erdi ve birbirimize kavuştuk. kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar zor ve bir o kadar güzel süreçti bu gecen 4 yıl. başından beri ne zaman evleneceğimizi tahmin etmeden girdik biz bu yola. bu süreçte inanın bir çok engeller aştık. önümüze çıkan her engelde beraber savaştık. omuz omuza sırt sırta.. tüm sorunlara beraber göğüs gerdik kadınımla. 

Her şey mükemmel olmadı evet. bizde zaten mükemmel olmasını beklemiyorduk. Gözü yükseklerde olmayan elindekiyle yetinmeyi bilen önemli olanın yan yana olmak olduğunu düşünen kimselerdik çünkü. Emin olun beraber olmak yan yana olmak mükemmel olan her şeyden daha tatmin edici.

Evlilik çoğu zaman bizim için hayaldi. Dediğim gibi kolay olmadı. Ailevi sorunlar vs. bir çok engel varı ve biz sürekli bunun hayaliyle kapatırdık geceye gözümüzü. Ve güne yine bunu hayal ederek uyanırdık. Düğümüz şöyle olsun nikahı şurada şöyle kıyalım..

Şimdiden evlenecek arkadaşlara söyleyeyim hiçbir şey o hayalini kurduğunuz gibi olmuyor. İşin içine aileler girince her kafadan farklı ses çıkıyor ve herkesin farklı istekleri oluyor. Bizde kimseyi kırmak istemediğimiz için herkesin gönlü olsun bizimde içimize sinsin düşüncesiyle ortaya karışık herkesin rızası olan bir düğünle dünya evine girdik. Ve inanın çok güzel oldu. Düğünün başından sonuna kadar herkesin yüzü gülüyordu.

İnan bunlar gelip geçici şeyler. Bu surece girecek arkadaşlar için söylüyorum ne yaparsanız yapın ama kalp kırmamaya bakın. En fazla bir hafta konuşulacak düğün için sizi sevenleri kırmayın. Biz biraz rahattık doğrusunu söylemek gerekirse. Hiç prova bile yapmadık. Giriş müziğidir nikah sonrası müziğidir. Sadece seçtik ve kendimizi baldızımın eline bıraktık o halletti sağ olsun. İnanın kusursuza yakın bir organizasyondu çok şükür.

Evet buraya kadar teferruatları okudunuz. İş buradan sonrasında. bana hep derlerdi. İki insanın anlaşabilmesi en az 5 yıl diye. Bende kafadan 4 yıl bitti bi seneye tamamız derdim 🙂 ama o iş öyle olmuyormuş arkadaşlar. gerçekten öncesi sıfırlanıyor sanki. Şimdi 10 günde ne ara anladın diyeceksiniz bunun için size sadece yaşayıp görün diyebilirim.

Evlenip aynı eve girdiğinizde o sırtınıza binen sorumluluğun yükünü hissedeceksiniz. Bu güne kadar sadece kendi geçiminden sorumlu olan ben şimdi bu koca evin sorumluluğu ve eşimin mesuliyeti… gerçekten yazarken kolay ama yaşarken zormuş. İnanın değil bir sene sonrasının hatta 10 yıl sonrasının bile planları dönüyor beyninizin bir kösesinde. Doğmamış çocuklarınıza don biçiyorsunuz. Okulunu işini falan düşünüyorsunuz. Abartma dediğinizi duyar gibiyim ama durum cidden bu. Ağabey hep sıkıntılı yönlerini anlattın hiç mi güzel tarafı yok bu evliliğin derseniz de bende şimdi oraya geliyordum. Tüm bunlar var ya işte tüm bu sıkıntıları uyandığınızda sevdiğiniz kadını kadını görünce hepsini unutuyorsunuz. Ve diyeceğiniz tek şey iyi ki oluyor. İyi ki evlenmişim iyi ki benimsin iyi ki iyi ki iyi ki..

mutlu-sonsuz-ask

Sanırım tüm bu sıkıntıları katlanabilir kılan şey bu. hayatta çıkan tüm sorunlara tüm sorumluluklara değer diyorsunuz.

Onun için değer

Sevdiğim kadın için değer.

6 Yorum

  • Öncelikle tebrik ederim. Bir yastikta omur boyu mutlu ve huzurlu bir geleceğiniz olsun. Gerçekler aci ama birlikten kuvvet dogar umarim hepsini kolaylikla sikintilarinizi atlatirsiniz.

    • Değerli yorumunuz için teşekkürler. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz. İnşallah sizinde dediğiniz gibi birlikte tüm sorunların üstesinden geleceğiz…

  • Hayat boyunca çıkan tüm engelleri ayni sekilde beraber sirtlanarak asmanız dileğiyle. Allah huzurunuzu mutluluğunuzu daim etsin☺

  • Sevgi saygı oldukça bir ömür mutlu sonsuz olur arkadaşlar. Kiymet bilmek değer vermek önemli şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir