Nasıl Ucuza Bilet Alınır?

nasil-ucuza-bilet-alinir

İmkanların her geçen arttığı günümüzde insanlar bir yerden bir yere giderken özel araçlarını kullanmanın yanı sıra daha ekonomik olsun diye her zaman toplu taşıma araçlarını kullanmışlardır. Ve bunu yaparken de nereye gittiklerinin bir önemi olmaksızın en ucuza bilet nasıl alınır bunun cevabını her zaman araştırmışlardır. Bende yaklaşan bayram arifesinde sizlere faydalı olması için yeniden bu konuyu kaleme alarak sizler için araştırdım.

Her zaman merak edilir, ne zaman nasıl yaparsam ucuz bilet alabilirim? Okulların tatil olması ve ramazan bayramının gelmesi ile birlikte seyahat zamanı başladı. Bu dönemde daha ucuza nasıl seyahat edilir merak edilen soru.  Şehirler arası seyahatlerde artık ülkemizde çoğu insan seyahatlerini kendi araçları ile sağlamakta. Onun haricinde kullanılan otobüs firmalarında ki ücret politikası rekabet ortamı olmaksızın neredeyse bayram arifesinde eşitlenerek hangi firmadan alırsanız alın aynı rakamı ödemenize sebep oluyor. Hal böyle olunca bende size benim pek tercih etmediğim ama gittikçe aktif bir şekilde tercih edilen hava yolu ulaşımı için nasıl ucuz bilet alabilirsiniz sorusuna cevap olması için hazırlanmış bir rehber olacaktır.

Öncelikle ucuza bilet almanın en belirgin yöntemi seyahat edeceğiniz yeri ve tarih belli olduğunda mümkünse elinizi erken tutarak biletinizi almanız size oldukça ucuza mal olacaktır. Ramazan bayramına fazla bir zaman kalmadı zaman kaybetmeyin.

İkinci aşama olarak esnek uçuş saatlerini tercih etmeniz sizin avantajınıza olacaktır.  Yani biletinizi herkesin en sık tercih ettiği saat dilimi olan sabah ya da akşam yerine gün içerisinde ki bir uçuşu tercih etmeniz sabah ya da akşam üzerinde gerçekleştireceğiniz seyahate göre daha ekonomik olacaktır. Yapılan araştırmalara göre iç hat seferlerinin en ucuz saat diliminin gece 23 ile 24 arasında olduğu dikkat çeken sonuçlardan. Dış hatlarda seyahat edecekler içinse sabaha karşı 3 ile 4 arasında en ucuz.

Dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan bir diğeri ise yoğun günlerden kaçınmanız.  Örneğin ramazan bayramında çoğu kişi yolculuğa arife günü çıkıp bayramın üçüncü günü çıkmak üzere planlarını yapıyor sizin bu günler dışında bir gün tercih etme şansınız var ise daha uygun fiyatlara yolculuk yapma imkanınız olacaktır.

Son olarak sizler için yaptığım araştırmada dikkatimi çeken konulardan biri seyahatlerinizde herkesin tercih ettiği popüler hava limanlarına yapmak yerine diğerlerini seçmeniz fiyatların popüler hava limanlarına göre daha ucuz olacağını göreceksiniz.

Biletinizi almadan önce iyi araştırmakta fayda var alternatifleri göz önüne alın. Şimdiden iyi ve uygun fiyata seyahat etmeniz dileğiyle…

İyi bayramlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir