Neden Birikim Yapmalıyız? İşte 3 Neden!

neden-birikim-yapmaliyiz-iste-3-neden-1

Zorlu yaşam koşulları ve geçinmenin zor olduğu şu dönemlerde hele ki asgari ücretle aile geçindiren bireyler için birikim yapmak imkansız gibi görünse de köşeye koyduğunuz küçük miktarlarla yaptığınız birikimler huzurlu ve güzel bir yaşam sürdürmeniz açısından sizlere katkı sağlayacaktır.Dilerseniz gelin birikim yapmanın 3 faydasına göz atalım.

Birikim yapmak istiyorsunuz ancak nereden nasıl başlayacağınız hakkında bir fikriniz yoksa sizler için hazırladığım ” Birikim İçin Harcamalarınızı Kontrol Altına Alın! ” başlıklı yazıma göz atarak birikim hedeflerinizi belirleyebilir ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmak adına bir şey yapmış olursunuz.

Gelelim asıl konumuz olan ” Neden birikim yapmalıyız? ” sorusunun cevabını bulmaya…

  • Kendinizi Güvende Hissedersiniz;

neden-birikim-yapmaliyiz-iste-3-neden

Özel veya Kamu sektöründe olsanız da ülkemiz koşullarında inişli çıkışlı dönemler yaşandığı için iş anlamında yarınımızın ne olacağı konusunda çoğumuzun endişeleri vardır.İşte böyle beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda sizi ve ailenizi belli bir dönem geçindirecek bir birikim sizi güvende hissettirecek olup yarınlara da hazır olmanızı sağlayacaktır.

  • Mutlu Bir Yaşam;

Mutlu Bir Yaşam

Belki para her şey değildir  ama iyi bir yaşam ve mutlu bir geçim için olmazsa olmazların arasında önemli bir yere sahiptir.Küçük rakamlar ile yaptığınız birikimler sayesinde sizden bir beklentisi olan aile bireylerinizin beklentilerine rahat bir şekilde karşılayarak mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır.

  • Nakit Yönetimini Sağlama;

Nakit Yönetimini Sağlama

Yaş itibari ile belli bir olgunluğa erişmiş olup halen nakit yönetimini yapamayan bireyler mevcuttur. Birikim yapmanız sizin aile bütçenizi yönetebilmenize ve istenmedik durumlarla karşılaşmamıza yardımcı olacağı gibi küçük aile bireylerinizin sizi örnek almasına yardımcı olursunuz.

Sizlerde küçük miktarlarda birikimler oluşturarak yarınlarınız konusunda hiçbir endişeye kapılmadan mutlu bir yaşam sürebilir ve aile bireylerinizle huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Kendini Mutlu Etmenin 3 Yolu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir