Neden Yazıyorum?

neden-yazıyorum

Uzun zamandır en çok duyduğum soruların başında gelen ve cevap verirken zevk aldığım bir konuya burada da yer vermek istedim. Velhasıl-ı kelam başladık yazmaya sonumuz hayrola diyerek neden blog yazdığımı açıklamaya çalışayım sizlere de…

Eşiniz dostunuz ya da çevrenizde olan ” her şeyden azar azar anlayıp ama hiç bir şeyden tam anlamayan ” sorduğunuz soruya cevap verebilecek ya da kendi derdine derman olabilecek kadar bilgi ve tecrübeye sahip tanıdıklarınız vardır. Heh işte bende onlardan biriyim.

Nereden gelir bu merak?

Lise yıllarından beri başlayan bir web ve bilgisayar merakı bizi sürükledi buralara diyebilirim.Lise yıllarında bilgisayar ile telefon arasında bluetooth üzerinden kurulan bağlantı ile güç bela girilen yazıların yanı sıra sürekli büyüyerek daha fazlasını isteyen bünye bizi buralara kadar götürmeye yetti.

Bilmiyorum sizlerde var mıdır ama biri benden yardım istediğinde ya da bir konu danıştığında benim yardımcı olabildiğim bir konu ise ben mutlu oluyorum. Tecrübelerim doğrultusunda yazdığım ( Bkz. Blog Nasıl Açılır? ) ve insanların ilgisini çeken ve ürettiğim içeriğin azda olsa karşımdakine faydalı olabilmesi hiçbir şeye değişilmeyecek mutluluklar arasında diyebilirim.İşte neden yazdığımın cevabı buradan geliyor diyebilirim sizlere…

Kısaca olayı özetlemek gerekirse…

Çoğu zaman karşılaştığım konular veya öğrendiğim bilgiler insanların ilgisini çeken noktalar arasında yer almakta.Bende insanların yani beni tanıyan yada blog‘umu takip edenlerin yazdıklarıma ( tecrübe edinerek ürettiğim içeriklere ) uğraşmadan zahmetsizce ulaşabilmeleri için blog yazıyorum.

Bu düşünce yapısı ile yazdığım ve yazarken de kendimi mutlu hissettiğim boş vakitlerimi gereksiz işlerle uğraşmak yerine birilerine faydalı olabilmek için harcadığım bir yaşam tarzı diyebilirim yazmak benim için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir