Yeni Keşfim; Netflix

netflix

22 Eylül’de Çırağan Sarayı’nda yapılan etkinlikle Türkiye pazarındaki yerini alan Netflix ile ilgili deneyimlerimin yer aldığı yazı dizisi.İşte detayları…

İnternet ağının yaygınlaşması ve TV’lerin yerini yavaş yavaş alması ile birlikte artık neredeyse her şey herkesin parmakları ucunda.Durum ve hal böyle olunca firmalarda isteyen istediğini izlesin diye çeşitli platformlar açarak kullanıcılarına hizmetleri sunmaya devam ediyor.Bunlardan biride 22 Eylül‘de Çırağan Sarayı’nda yapılan lansmanla ülkemize giren Netflix. Bu bağlamda bende tıpkı BluTv‘de olduğu gibi Netflix’inde kendimce sunduğu deneyimleri sizlerle paylaşmak istedim.

[alert type=white ]BluTV nedir? Ne işe yarar? Bkz.[/alert]

Netflix Nedir?netflix-turkiye

Bir çok farklı kategoride film ve dizilerin aynı zamanda belgesellerin yer aldığı Türkçe başta olmak üzere dil seçeneği ve alt yazılı filmlerin yer aldığı online platform. Yerli BluTv‘nin yabancı ve gelişmiş versiyonu diyebiliriz.

22 Eylül‘de yapılan lansman ile pazara giren ve adından çokça söz ettiren Netflix‘in lansman tanıtımı olarak kullanıcılarına ilk 1 aylık periyotta ücretsiz kullanım imkanı sunmakta.Benimde bu bağlamda deneme fırsatı bulduğum platform ilgimi çekmedi değil…

Netflix’in aylık ücretlerine geçmeden önce ilgimi çeken konulardan bahsetmek gerekirse;

Bir çok kategoride yer alan filmlerin yüksek kalitede sıkıntısız bir şekilde izleyebilme imkanı sunan Netflix sizin izlediklerine göre gelişmiş algoritması sayesinde bir sonraki film izleme zamanı geldiğinde size güçlü öneriler sunarak sıkılmadan keyif alabileceğiniz filmler karşınıza çıkartmakta.

Tasarım olarak oldukça kullanışlı ve sade bir arayüzü olan Netflix’in istediğinizi uğraştırmadan bulmanız konusunda ki size verdiği hizmet tartışılmaz bir mutluluk diyebilirim.Ayrıca platform üzerinde üyelik oluşturduğunuzda sistem size beş farklı izleyici için isim sormakta. Bu da eğer ailenizde küçük bireyler var ise onların olumsuz içeriklerle karşılamasını engelleyerek onların izledikleri türlerde içerikleri önüne sunmakta.

Uygulamanın beğendiğim noktalarını kısa bir özet geçtikten sonra şimdi sıra geldi Netflix’in ücret kısmına;

Lafı fazla evirip çevirmeden hemen sizlere paketler hakkında bilgi vermek istiyorum.Öncelikle fikrimi belirtmem gerekirse aldığım paket işe yarasın kullandığımı anlayayım dediğiniz paketin fiyatı biraz fazla arkadaş!

Fikrimi belirttikten sonra asıl mevzuya gelecek olursak;

Netflix kullanıcılarına üç farklı paket sunmakta.Bunlar;

  • Temel Paket
  • Standart Paket
  • Özel Paket

diye isimlendirilmekte. Bu paketleri birbirinden ayıran bir kaç  farklı özellik yer alırken çoğu özellik aynı kalmakta. Paketleri birbirinden ayıran en belirgin iki özellik;

  • Ultra HD kullanılabilir
  • Aynı anda kullanılabilen ekran sayısı

yukarıda belirtmiş olduğum ana özellikler.Onun haricinde paketlerde ki vermiş olduğu hizmetler aynı diyebiliriz. Ancak fiyatlar farklı dostlar bilesiniz.netflix-paketleriNetflix‘in Türkiye için kullanıma sunmuş olduğu platform kullanım olarak oldukça başarılı ve izlerken ya da bir film izlemeye karar verdiğinizde seçim yaparken size sunmuş olduğu deneyim gerçekten mükemmel.Ancak ücret konusunda bence biraz daha güzelleştirme yapılmalı.Çünkü asgari ücretle geçinen bir toplumda bu rakamlar her ay verilmez!

Bir sonraki içerik gelene kadar sevgili dostlar #beyinburda takip edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir