Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız

netflixin-ilk-turk-dizisi-hakan-muhafiz

Uzun süredir yayınlanmasını beklediğimiz İlk Türk Netflix dizisi Hakan: Muhafız (The Protector) nihayet yayınlandı. 14 Aralık’tan itibaren Netflix üzerinden yayın hayatına başlayan dizi oldukça merak konusu oldu. Bizde filmin yayımlanmış olan on bölümden oluşan ilk seriyi baştan sona izleyerek sizler için değerlendirdik.

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Ayşin Turan, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş ve Yurdaer Okur gibi oyuncuların yer alığı ilk Türk Netflix dizisi yayına girmesi ile birlikte binlerce kişi tarafından en çok izlenen dizilerin arasında yerini aldı. Bizde herkesi bu kadar çok kişi tarafından merakla beklediği diziyi çekirdek aile olarak izledik.

Film yorumuna geçmeden önce sizlere  ilk Türk Netflix dizisi Hakan: Muhafız‘ın kısa bir özetini anlatmak film üzerinde yapacağımız yorumun sizler için daha etkili olduğunu düşündük ve kısa bir film özetini aşağıya bıraktık.

Dizinin başrol oyuncusu Hakan ( Çağatay Ulusoy ) İstanbul Kapalı Çarşı‘da antika satan yaşlı bir adamın manevi oğlunu canlandırmaktadır. Aslında kendinin seçilmiş bir muhafız olduğunun farkında değildir.Kendine en yakın arkadaşı ile dükkan aramakta olan standart bir yaşam süren bireyken birden kendini fantastik olayların içinde bulur.

Dükkan açmak için yüklü miktarda maddi desteğe ihtiyacı olan Hakan antika dükkanına gelen kadının sorduğu gömleğe yüksek meblağ ödeyeceğini öğrendiğinde o gömleği kadına satmak ister. Fakat manevi babası ilginç bir şekilde gömleği satmak istemez. Hakan yeni iş arayışlarına girer. Ve tesadüfen Faysal ( Okan Yalabık ) beyin iş başvurusunun olduğu yerde kendini bulur.

Şirketin koordinasyonluğunu yapan Leyla ( Ayşin Turan ) CV’sini bıraktığında Leyla alaycı bir şekilde bu iş için yetersiz olduğunu söyler. Hakan oradan da yüz üstü döndükten sonra bahsi geçen gömleği gizlice satmaya karar verir. Yakın arkadaşı ile birlikte gömleği satın almak isteyen kadınla buluştuğunda pazarlık esnasında manevi babası Hakan ile arkadaşını basar ve gömleği alır. Bu esnada maskeli adamlar gelir ve ortam savaş alanına döner. Bu hengamede manevi babası da yaralanmıştır.

Hakan babasını olay yerinden kaçırır ve doktora götürmek ister. Babası bunu kabul etmez ve ona tarif ettiği yere götürmesini ister. Gittikleri yer bir eczanedir ve orada onları Zeynep ( Hazal Ergüçlü ) ve babası karşılar. Hakan ne olduğundan habersiz buraya neden geldiklerini düşünürken babası ona emin ellerde olduğunu söyler ve hayatını kaybeder. Ve asıl film bundan sonra başlar.Zeynep ve babası Hakan’a İstanbul’u kurtarmak zorunda olduğu bir muhafız olduğunu söylerler ve olay akıl almaz bir hale döner.

Dizi hakkındaki yorumumuzu sizlere aktarmamız gerekirse dizi efsane olmuş, Ailecek oturup tek nefeste izlediğimiz dizinin her anını beğendiğimizi sizlere aktarabiliriz. Ülke olarak bizler dram, komedi ve romantizm tarzında diziler içinde boğulmuşken Hakan: Muhafız dizisi bu türden uzaklaşarak fantastik yapısıyla izleyiciyi kendine bağlamayı başarmış tüm algılarımızı kırmıştır.

Kısacası bu diziyi izlemenizi sizlere tavsiye eder ve izledikten sonra ki yorumlarınızı bizlere aktarırsanız seviniriz.

9 Yorum

  • Merhaba; dizinin bir kaç bölümünü izledim tavsiyeniz üzerine başarılı bir iş çıkarmışlar. Ayrıca biraz internet üzerinde araştırma yaptım netflix haricinde de diğer dizi sitesinde yayınlanmis durumda. Izlemek isteyenler site uzerindende izleyebilirler.

    • Merhaba yorumunuz için öncelikle teşekkürler. Filmi izleyerek beğenmeniz mutlu etti. Ayrıca sizinde belirttiğiniz gibi film siteleri üzerinden yayınlanmakta eşim internet üzerinden baktığında bilgisini aktarmıştı.

  • Yazı için teşekkürler oldukca yönlendirici olmuş. Netflix üyeliği yapmadan izleyebilecigimiz adres varsa yazabilirmisiniz izlemek istiyorum.

    • Merhaba; yorumunuz için teşekkür ederiz. Ücretsiz bir şekilde dilerseniz bir aylık netflix üyeliği yapabilirsiniz dilerseniz de mail olarak ilettiğimiz film izleme sitesi üzerinden kolaylıkla ( reklamlı ) izleyebilirsiniz.

  • Netlix üzerinden yazınız sonrası inceleme fırsatı buldum. Gerçekten başarılı bir dizi ortaya çıkmış inşallah televizyon dizileri gibi belli bir süre sonra saçmalamazlar.

    • Yorumunuz için teşekkürler. Televizyon dizileri gibi saçmalama olacağını düşünmüyorum çünkü netflix gibi platform üzerinden yayınlanacak buna izin vermezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir