Note 4’e Marshmallow ile Gelen Ekran Kapalı Notu!

ekran kapalı notu
Samsung Galaxy Note 4'e Android 6.0.1 ile gelen ekran kapalı notu nasıl alınır ? - TusBeyinli.Net

Uzun süren bekleyişin ardından Samsung’a gelen Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi ile gelen yeni özelliklerden biride ekran kapalı notu alma. Güncelle öncesinde sadece Samsung Note 5 kullanıcıları için kullanımda olan bu özellik güncelleme ile birlikte Note 4’de geldi.Peki bu özellik nasıl kullanılır?

Geçtiğimiz haftalarda Kies ve OTA üzerinden ülkemizde kullanıcılarına Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini ulaştıran Samsung, güncelleme ile birlikte kullanıcılarına yeniliklerde sunmayı ihmal etmedi. ( Samsung Note 4’e Marshmallow Güncellemesi Geldi! Bkz. )

Güncelleme detayları yukarıdaki link üzerinde mevcut ancak güncelleme öncesinde olmayıp güncelleme ile birlikte gelen ve benim oldukça hoşuma giden bir özellikten bahsetmek istiyorum. Bu özellik ekran kapalı iken S-Pen kalemi ile kapalı ekran notu almanızı sağlıyor. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor? 

Samsung Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır?

ekran kapalı notu nasıl alınır

Oldukça kullanışlı olan ve S-Pen kullanımını arttıracak olan bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken iki işlem basamağı mevcut. Öncelikle Kies ve OTA yolu ile gelen güncellemeyi Samsung Galaxy Note 4‘e kurduktan sonra cihazınızın menüsü üzerinden;

 Ayarlar – S-Pen – Ekran Kapalı Notu

Yukarıda ki adımlar üzerinden Ekran Kapalı Notu özelliğini aktifleştirmek.İşte bu kadar buradan sonrası kullanmak istediğinizde kaleminizi çıkararak cihaza yaklaştırdığınızda ekran kapalı notu devreye giriyor ve notlarınızı kaydetmeniz konusunda aktifleşiyor.

Deneyimler devam ediyor…#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir