PayPal Hesabınızdaki Min. Alt Limitteki Para Ne Olur?

paypal

Ülkemizde ki önemli finans kuruluşlarından biri olarak hizmet veren PayPal 6 Haziran 2016 itibari ile ülkemizde ki hizmeti son bulmakta.Peki PayPal’da bulunan minimum çekme limiti altında ki paralarınız ne olacak? İşte detayları…

PayPal dün itibari ile kullanıcıları resmi sitesi üzerinden bir bildiri yayınladı.Bu bildiride yer alan metinde 6 Haziran 2016 itibari ile Türkiye’de hizmetinin BDDK lisansı alamaması sebebi ile son bulacağı yer almakta.Yani 6 Haziran itibari ile Türkiye PayPal operasyonu istemeyerek de olsa PayPal tarafından zorunlu olarak durdurulacak. Peki PayPal’ın alt transfer limiti olan bakiyeleri kullanıcılar nasıl transfer edecek? İşte cevabı…

PayPal’ın alt transfer limiti olan bakiyeleri kullanıcılar nasıl aktarılır?

PayPal kullanıcılarının da bildiği gibi PayPal üzerinden kazandığınız ya da elde ettiğiniz gelirlerin hesabınıza aktarılabilmesi için minimum alt limit 15 TL. ( Bkz. ) 6 Haziran’da ülkemizde ki faaliyetine son verecek olan şirketten bu paranızı transfer edebilmenizin iki yolu bulunuyor.

  • PayPal.me adresi üzerinden dostunuz ya da tanıdığınız birinin size bağış yapmasını isteyebilir veya onun hesabı üzerinden siz işlem yapabilirsiniz.
  • Yada Ekşinin başlatmış olduğu Lösev kampanyasına sizde katılarak ihtiyacı olan kardeşlerimize destek olabilirsiniz ki bu en mantıklısı. Çünkü birinden bir şey istemektense kendin hallet en güzeli. ( Bkz. )

İkinci seçenek sizinde hoşunuza gitti ve sizde Lösev kurumuna destek olarak ihtiyacı olan kardeşlerimize yardımcı olamak isteyenlerdensiniz ancak ne yapmanız gerektiği hakkında fikriniz yok! Üzülmeyin hemen onuda belirtelim sevgili dostlar;

Öncelikle paypal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan gönder ve istesekmesine tıklıyoruz. sonra ilk sırada yer alan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana ‘international@losev.org.tr’ yazıyoruz ve ‘sonraki’ye basıyoruz. sonra bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz ve işlem tamam. ( Lösev‘e ait paypal hesabının doğruluğunu burdan kontrol edebilirsiniz. )

İşte bu kadar sizde hesabınızda kalan belki kaybolsa bile umursamayacağınız bir rakam ile bu konuda bizlerden destek bekleyen kardeşlerimizin yüzünü güldürmüş oldunuz. Unutmamalıyız ki “ damlaya damlaya göl olur.

#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir