Periscope Üzerinden Drone ile Canlı Yayın Yapılabilecek!

Periscope Üzerinden Drone ile Canlı Yayın Yapılabilecek

Popüler canlı yayın uygulaması Periscope, artık canlı yayınları kategorilere göre arama ve Drone üzerinden canlı yayın yapılabileceğini duyurdu.Canlı yayın uygulaması Periscope’nin yenilikleri haberde.

Mikroblog sitesi Twitter‘ın tarafından satın aldıktan sonra sürekli büyüyen canlı yayın uygulaması Periscope bugüne kadar en büyük güncelleme ve yeni özellikler geldi.Önümüzde ki haftalarda kullanıma sunulması beklenen bu özellikler ile artık kullanıcılar, Periscope üzerinden canlı yayın araması ve drone ile canlı yayın yapabilecekler.Ayrıca eklenen otomatik yayın kaydetme özelliği ile takipçilerinize canlı yayınlarınızı istediğiniz zaman izletebileceksiniz. Canlı yayın uygulamaPeriscope gelecek olan yeniliklere kısa bir göz atmak gerekir ise;

Periscope’nin Yeni Özellikleri;

 • Canlı yayın arama özelliği;
  Gelen güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar istedikleri konudaki canlı yayınları aratarak yeni içerik üreticilerinin yayınlarına ulaşabilecekler.Ayrıca GoPro ve drone üzerinden yayın yapan kullanıcılar için ise ayrı kategori açılacak.
 • Drone ile canlı yayın yapılabilecek;
  Periscope
  ‘un en güzel özelliklerinden biri diyebileceğimiz bu yenilik gelişen insansız hava araçları kullanımı ile kullanıcılarına özgürce istedikleri yayını yapabilme imkanı sunuyor.Destekleyen DJI marka drone ile yapılan canlı yayınlar aynı anda Periscope üzerinden yayına aktarılabilecek.Ayrıca DJI marka drone üzerine yerleştirilen iPhone üzerinden yapılan yayında drone ve iPhone arasında kamera değişikliği yapma imkanı sunan uygulama farklı açılardan kullanıcılarına deneyim yaşatacak gibi gözükmekte.
 • Canlı yayın kaydı;
  Dikkat çekici son özellikten de bahsetmek gerekir ise; gelen yenilikler ile birlikte artık kullanıcılar yayınlarını istedikleri zaman takipçileri ve sevdikleri ile paylaşabilecekler.Önümüzdeki hafta kullanıma sunulması beklenen yeni özellik ile kullanıcılar yayınlarını istedikleri gibi yönetebilecekler… Yani yayını beğenmedin mi? sil arkadaşım. Yok silmekten vazgeçtin mi? 24 saat içerisinde geri çağırabilirsin gibi yenilikler ile kullanıcılarını memnun edecek gibi.

Canlı yayın uygulaması Periscope gelen özellikleri madde halinde sizlere sıraladık sizinde en çok sevdiğiniz iki özellik kesinlikle canlı yayın arama ve canlı yayın kaydı değil mi? Doğru tahmin etmişim desene…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir