Sade ve Kullanışlı Android Launcher

sade-ve-kullanisli-android-launcher

Sizde benim gibi uzun süredir aynı telefonu kullanan biriyseniz muhakkak ki karşılama ekranından sıkılmışsınızdır. Bende bu yüzden sizlere yaklaşık bir haftadır kullandığım ve oldukça memnun kaldığım uygulama olan Evie Launcher tanıtmak istedim. Haydi gelin hep birlikte uygulamaya bir göz atalım…

Teknoloji sürekli gelişmekte. Her geçen gün yeni bir özellik, yeni tasarımlar ve farklı görselleri ile karşımıza çıkan teknolojik ürünlere ne yazık ki yetişmek mümkün değil. Hal böyle olunca elimizdeki ürünümüzü şekillendirmek yeniden biçimlendirmek en kolay yöntemi. Bunun için Android bize bir çok luncher’lar sunmakta.

Uygulamadan bahsetmem gerekirse;

Evie Launcher uygulaması Android işletim sistemine sahip cihazlar için kodlanmış alternatif arayüz uygulamasıdır. Uygulamayı ile birlikte  telefonunuz farklı bir görünüme kavuşmakta. Piyasada bulunan benzeri uygulamalara nazaran Evie Launcher uygulaması ile birlikte telefonunuz sade, hızlı ve kullanışlı bir arayüze sahip olacaktır.

Tıpkı yeni bir telefon almış gibi hisse kapılmanızı sağlayan Evie Launcher ile eski telefonunuzdan eser kalmıyor. Farklı telefon kullanmış hissine kapılmanızı sağlayan bu uygulama ile birlikte küçük parmak hareketleri ile telefonunuza istediğiniz komutlar verebilirsiniz.

Uygulamanın en gözde özelliklerinden bir kaçını sizlerle paylaşmam gerekirse, uygulama ile birlikte telefonunuzun ekranına iki kere tıkladığınızda telefonunuz her hangi bir tuşa ihtiyaç duymadan uyku moduna geçerek size kolaylık sağlamakta.

Bunun yanı sıra uygulama ile birlikte Apple‘ın akıllı telefonlarında sunmuş olduğu 3D Touch özelliği destekleyen uygulamalarda size büyük kolaylık sağlamakta. Bu özellikle birlikte uygulamaya girmeden hızlıca işlemlerinizi yaparak zaman kazanmış olacaksınız.

Uygulamalardan gelen bildirimleri Evie Launcher sayesinde istediğiniz gibi şekillendirirken telefonunuzun başlatıcı ekranını istediğiniz gibi düzenleyebilmektesiniz.

Tek parmak hareketi ile en sık kullandığınız uygulamalara erişim sağlarken yine aynı şekilde dilersiniz telefonunuzda yer alan tüm uygulamalara liste şeklinde yada özelleştirilmiş şekilde ulaşma imkanınız mevcut.

Uygulama kullanıcılarına Türkçe dil desteğini sunmasının yani sıra tamamen ücretsiz ve reklamsız bir şekilde Google Play üzerinden indirilmekte. Sizlerde telefonunuzu yeni bir arayüzle kullamak isterseniz Google Play üzerinden uygulamayı telefonunuza indirerek bir telefonunuzun yeni özelliklerine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

#keşfetmenizi istediğim bir başka uygulamada görüşmek üzere…

6 Yorum

    • Eğer telefonunda ihtiyaç varsa muhakkak denemelisin. Yüklediğim andan itibaren bir kere bile reklam görmedim ve hatta telefon kendi bünyesinde olan karşılama ekranına nazaran daha bir performanslı diyebilirim.

  • Merhaba

    Uygulamayı kullanmak nasip olmamıştı sizin yazınız doğrultusunda indirme fırsatım oldu. Oldukça sade ve kullanışlı bir uygulamaymış. Faydalı oldu teşekkürler.

    • Yorumun için teşekkür ederim. Sana faydası olan bir yazı olması ve uygulamayı kullanıp memnun kalman beni mutlu etti. Blog içeriğimin birilerine faydalı olması gururlandırdı.

  • Daha öncesinde oldukça uzun bir süre kullanmıştım bahsettiğin uygulamayı. Sonrasında telefonumu değiştirmemle birlikte ihtiyaç kalmadı uygulamaya. Ancak eski telefonumda uygulamayı kullanırken seninde bahsettiğin gibi sanki farklı bir telefon kullanıyor hissi yaşatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir