Sanal Kart Nedir, Nasıl Kullanılır?

sanal-kart-nedir-nasil-kullanilir

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı seven ancak yüksek limitli kart bilgilerini girmeye çekinen biriyseniz, bu haberimiz tam size göre. Sanal kart nedir, nasıl kullanılır? bu sorularınıza cevap blog yazımda…

Günümüzde milyonlarca kullanıcının tercih ettiği sanal kart, tüketicilerin internet üzerinden yaptıkları alışverişlerdeki riskini azaltmak amaçlı finans kuruluşları tarafından kullanıma açılmıştır. Fiziki bir ürün olmayıp, bankanız tarafından sanal ortamda oluşturulmuş bir kredi kartı ya da banka kartı yan ürünüdür.

Fiziki olarak tüketiciye gönderilmeyen kredi kartının limiti kart kullanıcısı tarafından kart kullandığı bankanın internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ( çağrı merkezi ) tarafından belirlenir. Yüksek limitli kredi kartınızın bilgilerini güvenmediğiniz ortamlarda paylaşmak durumunda kalmaktan kurtaran sanal kredi kartının en büyük dezavantajı mail-order yönteminde kullanılmamasıdır.  ( Bazı bankalar izin vermekte. )

sanal-kart-nedir-nasil-kullanilir-nasıl-başvurulur
Sanal Kart Başvuru Ekranı

En büyük avantajlarından biri limitinin kullanıcısı tarafından belirlenebilmesi olan kartları çıkarmak için hali hazırda çalışmakta olduğunuz bankanın mobil bankacılığı, internet bankacılığı yada çağrı merkezi üzerinden dilerseniz hesap kartınıza bağlı dilerseniz de kredi kartına bağlı bir şekilde çıkartabilirsiniz.

3D Secure Nedir?, Ne İşe Yarar?

İnternetin yaygınlaşması ile sanal alışveriş hayatımızın bir parçası haline gelirken önemli noktalardan biri güvenlik. Sanal alışveriş yaparken güvenlik tedbirlerinden biride 3D Secure’dir. Peki nedir bu sürekli duyduğumuz 3D Secure ve ne işe yaramaktadır.

Kullanmakta olduğunuz kartınıza bağlı oluşturmuş olduğunuz sanal kartın bilgilerine sadece çalıştığınız bankanın internet bankacılığı yada mobil bankacılığı üzerinden ulaşabilirken, kartın limit belirleme, internet kullanımına açma/kapatma gibi işlemleri de aynı şekilde internet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredi kartınıza bağlı ise alışverişlerinizde taksit seçeneklerinden aynı asıl kart üzerinden yapıyormuş gibi faydalanabilirsiniz.Garanti, Vakıf, İş, Ak, Deniz, Halk Bankası vb. fark etmeksizin hepsinin çalışma mantığı aynı olup başvuru yöntemleri birebir aynıdır. Güvenli bir alışveriş için aşağıdaki yazıma da göz atabilirsiniz.

İnternette Güvenli Alışveriş Yapmanın Yolları!

Son zamanlarda artan dolandırıcılık olayları çoğu kredi kartı kullanıcılarının korku rüyası haline geldi.Kredi kartı bilgilerine ulaşan ve ulaşılan kart bilgileri ile müşterinin isteği dışında yapılan harcamalar çoğu kullanıcıyı madur ederken kredi kartı kullanıcılarının korkulu rüyası olmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir