Seçmen Kağıdını E-Devlet’ten Sorgulama!

16 Nisan 2017 tarihinde ülkemiz ve milletimiz adına önemli bir dönüm noktası Referanduma sayılı günler kaldı. Eğer nerede, hangi sandıkta ve sıra numarası ile oy kullanacağınızı bilmiyorsanız sizler için hazırladığım blog içeriğine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Siyasetten pek anlamadığım daha doğrusu siyaset rüzgarı içerisinde yer almak istemediğim için bu blog yazımda o konulardan bahsetmeye pek niyetim yok öncelikle onu belirtmekte fayda var. Herkes özgür iradesi ile kendi oyunu vatan için atar üzerine düşen görevi yerine getirir diyerek asıl konumuza geliyorum.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı ve Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve işletme A.Ş. arasında yapılan doğrultusunda artık ülkemiz ve yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar için E-Devlet üzerinden seçmen bilgilerine ulaşılabilir hale geldi.

Sizde E-Devlet sistemine giriş yaparak yurt içi ve yurt dışı seçmen kağıdı bilgilerinize istediğiniz zaman ulaşabilir ve isterseniz bilgileri Pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

sorgulama-ekranı

E-Devlet Üzerinden Seçmen Bilgilerine Ulaşmak İçin;

  • E-Devlet Kapısı üzerinde çok sayıda hizmet sunulmaktadır. Aranan hizmetin kolayca bulunabilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir.
  • Kullanmanız gereken hizmetin adı “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama”dır. e-Devlet Kapısı web sayfasında sisteme giriş yaparak veya yapmadan,
  •  “e-Hizmetler” bağlantısına tıkladıktan sonra gelen listede “Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı” altında bulunan “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama” bağlantısına tıklayarak veya,
  • Site İçi Arama kutusuna hizmet adının içinde geçen kelime veya kelimeleri yazıp arama tuşuna bastıktan sonra, gelen listedeki “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama” bağlantısına tıklayarak veya,
  •  Tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-yurt-ici-secmen-kaydisorgulama yazarak ulaşabilirsiniz.

Adımlarını izleyerek seçmen kağıdı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.Ancak E-Devlet şifreniz yok ya da hatırlayamıyorsanız. Sizler için hazırladığım ücretsiz olarak E-Devlet’e ücretsiz giriş sağlayan bankalar listesine göz atabilirsiniz.

E-Devlet’e Ücretsiz Giriş İmkanı Sunan Bankalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir