Sevgililer Gününe Özel Öneriler

sevgililer-gunune-ozel-oneriler

Her kadının ” önemli değil sevgilim dese de. ” unuttuğunuz da triplere girdiği ve hatta kavga sebebi haline gelen sevgililer gününe özel, sevgilinizi mutlu edecek küçük sürprizleri sizler için sıraladık. Sizde sevgilinize bunlardan birini yaparak mutlu etmeye ne dersiniz?Haydi gelin…

Sevgililer günü geldi çattı.Herkes ne alacağını ne yapacağını düşünürken birde kafalarda soru işareti haline gelmiş diğer bir konu olan ” hangi parayla? ” düşüncesi yer alıyor.İşte bizlerde sizleri bu dertten kurtarmak adına iki sevgili oturduk düşündük. Ben sana bunu yapsam hoşuna gider mi? diyerek sizler için listeledik.

  • Yeteneklerinize kulak verin…

Bazen insan karşısındaki kişiden paradan daha değerli olan manevi duyguları hissettirmesini ister.Onlardan biri güzel bir şiiri seslendirmesi ya da beğendiği bir şarkıyı onun sesinden dinlemesi gibi.

şiir-okumak

Eğer sesinize güveniyorsanız sevgilinize en güzel hediye sizin seslendirdiğiniz anlamlı bir şiir ya da sevdiğiniz kadının dinlerken mutlu olduğu bir şarkının sizin tarafınızdan seslendirilmesi manevi değeri paha biçilmez ve unutulmayacak bir hediye olacaktır.

” Ah be kardeşim ses olsa keşke! ” dediğinizi mi duydum?

kara-kalem

Olsun Allah vergisi herkesin sesi güzel olmayabilir.O zaman diğer bir yetenek olan resim? Eğer bu konuda yeteneğiniz var ise sevgiliniz ile geçirdiğiniz bir anı ölümsüzleştirmek adına kara kalem çalışması yaparak ona bunu hediye edebilirsiniz.

Unutmayın ki bazen tonlarca para vererek aldığınız bir hediye iki güzel sözden daha değersiz olabiliyor.

  • El becerilerinizi konuşturun;

dekoratif-meyve-kasası

Meyve kasalarını sprey boyayla boyayıp güzel dekoratif bir raf haline getirip içine de saksına 1 yada 3 tane çiçek koyup hediye edebilirsiniz. Bu karşınızdakine bir can emanet etmek demektir. O kadar güvenmek demektir. Sevdiğiniz kişi onu sulamazsa o çiçeklerin öleceği anlamına gelir ve siz onu hediye ederek “ben sana güveniyorum. Sen onları yaşatacaksın ve her sulandığında bizi hatırlayacaksın.” demiş oluyorsunuz.

Ya da;

Evde kullanmadığınız eski duvar saatlerinden sevgilinize baktığında birlikte geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlatacak aşk saati yapmaya ne dersiniz?

aşk-saati

Kullanmadığınız büyük bir duvar saati alıp rakamların üzerine ikinize ait fotoğraflar koyup saate ne zaman bakarsa baksın sizi hatırlamasına sebep olabilirsiniz. Bu ona “Günümün her saati seninle geçsin istiyorum ” demek olacaktır ki eminim bu fikre bayılacaktır.

Kartondan kalp

Kartondan kalp seklinde bir kutu yapıp içine minik notlar küçük cikolatalar şekerler doldurup hediye edebilirsiniz. Yazdığınız her notta sizin ona olan aşkınızı görüp asıl hediyenin sizin ona olan aşkınız olduğunu düşünecektir.

  • Bonus ( Tarafımızca uygulanan ve başarılı bir sonuç veren yöntemdir )

günlük-tutma

Ona günlük hediye edebilirsiniz. 1 haftalık kısmını doldurup ona “kalan her günü gün bitiminde beraber dolduralım ve bunu yaşlandığımız ve çekilmez birer ihtiyar olduğumuz zaman birbirimize okuyalım. Bugünlere nasıl geldik hatırlayalım ve zamanın kıymetini bilelim” diyebilirsiniz. Bu ona seninle yaşlanmak istiyorum demek olacaktır ki bir sevgiliye bundan daha güzel bir hediye verilebilir mi? bilemiyorum.

Kendin yap projeleri emin olun ki yazmaya kalksam binleri geçer ama demek istediğimi anlamış olmanızı umuyorum. Yani aslında amaç aldığın hediye, ne kadar olduğu.. bunlar değil. Sen o hediyeyi verirken ne demek istiyorsun? Karşı tarafa hangi mesajı veriyorsun?Kilit nokta bu.

Yoksa ne yapayım ben evlenme teklifi olmadan verilen tek taşı, pırlantayı. Hediye; hediye olsun gösterişli olsun, pahalı dursun, göz kamaştırsın diye verilmez. Karşı taraf mutlu olsun. Aldığı hediyede ki alt manayı anlasın ve ne kadar kıymetli olduğunu hissetsin diye verilir.

Sizde sevgilinize değer biçilmeyecek ve aldığında mutluluktan havalara uçacak bir hediye vermek istiyorsanız yukarıda ki yöntemlerden biri mutlaka sizin işinize yarayacaktır.

Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir