Siz Uyurken Para Kazandıracak 3 İş Fikri

siz-uyurken-para-kazandiracak-3-is-fikri

Siz uyurken bile size kazanç sağlayan iş modeli hepimizin hayallerini süsleyen yadsınamaz bir gerçek. Sizlerde yazımda bahsedeceğim 3 iş fikri sayesinde siz uyurken para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Değişen çağımız koşulları ile birlikte son yirmi yıl içerisinde bir çok yeni meslek bu değişim rüzgarı ile birlikte hayatımızdaki yerini aldı. Sizlerde bu değişim rüzgarı ile hayatımıza giren iş modellerinden biri sayesinde ek kazançlar elde edebilir yada mevcut işiniz haline getirebilirsiniz. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan sizler yatağınızda uyurken sizin kasanıza ek gelir kaynağı sağlayacak 3 değerli iş fikirlerine bir göz atalım.

1 – İçerik Üretme & İçerik Sitesi Oluşturma

Her gün defalarca ziyaret ettiğimiz ve severek takibini yaptığım oluşumların yadsınamaz vazgeçilmezi içerik. Sizlerde bir veya bir kaç konuda kendinizi geliştirerek form siteleri üzerinden bu uzman olduğunuz alandaki içerikleri satarak kendinize ek gelir kaynağı yaratabilirsiniz.

siz-uyurken-para-kazandiracak-3-is-fikri-içerik-sitesi-oluşturma

Uzman olduğunuz konuda hazırladığınız içerikleri dilerseniz bir site içerisinde toplayarak uzun yıllar sitenizin ziyaretçisine hizmet etmesini sağlayabilir ve buradan siz uyurken bile kazanç elde edebilirsiniz. Bunun en basit örneklerini forum sitelerinde açılan ” Makale Alımı & Satışı – Makale Yazarları ” başlıklı kategoriler altında görebilirsiniz.

2 – Online Eğitmenlik

Son zamanlarda sıkça karşıma çıkan ve birbirinden farklı konularda uzman olan eğitmenlerin çekmiş oldukları eğitimleri çeşitli platformlar üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayan bir çok tanıdığım arkadaşım mevcut.

siz-uyurken-para-kazandiracak-3-is-fikri-içerik-online-eğitmenlik

Sizlerde uzmanlık alanınızda ki konular üzerinden oluşturacağınız videolar ile ilgili kitleye ulaşarak mevcut içeriklerinizden aktif gelir elde edebilirsiniz. Bunun en başarılı örneğini şuan ülkemizde aktif şekilde tercih edilen udemy isimli site üzerinden yapabilirsiniz.

3 – E-Ticaret

Bir rivayete göre Peygamber Efendimiz ( s.a.v ) şöyle buyurdu ” Ticaret yapın, çünkü rızkın onda dokuzu oradadır. ” Bu gerçekten yola çıkarsak gelişen teknolojinin nimetlerinden olan e-ticaret sektörüne girerek sizlerde kendinize aktif gelir kaynağı yaratabilirsiniz.siz-uyurken-para-kazandiracak-3-is-fikri-içerik-e-ticaret

Sürekli gelişmekte olan bir pazar yeri olan e-ticaret üzerinden seçmiş olduğunuz ürünlerinizi siz evinizde kahvenizi yudumlarken yada gece tatlı uykunuzda uyurken birileri sizin ürünlerinizi beğenip alacaktır. Buda sizlerin ailenize ek gelir kayağı olacaktır.

Sizlere bahsetmiş olduğum 3 iş fikrinin ikisini ben aktif bir şekilde yapmaktayım. Hali hazırda mevcut bir işim var ve mevcut kazancım üzerine ek gelir kaynağı yaratmak için vazgeçilmez bir aktif gelir kapısı diyebilirim. Umarım sizlerde yukarıda bahsetmiş olduğum aktif gelir kaynakları üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu yazı içeriğini beğendiyseniz paylaşmayı ve beni sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın!

4 Yorum

  • Öncelikle bütün samimiyetimle şunu söylemek istiyorum ki gerçekten harika bir içerik olmuş. Yaşadığımız dijital çağda 3 iş fikri de eğer gerçekten istenirse ve bunun için azim gösterilirse tutacak iş fikirleri ki zaten sende yaptığını belirtmişsin. Udemy üzerinden benim de aldığım yaklaşık 10 tane eğitim seti var. Fakat daha hiç birine başlama fırsatım olmadı inşallah en yakın zamanda başlayacağım.

    Eminim ki bu yazı bir çok kişiye faydalı olacaktır. Harika içerik için tekrar teşekkür ediyorum.

    • Olumlu geri dönüşün açıkçası beni mutlu etti. Ben uzun zamandır yapıyorum ve kendi maaşımın yanına ek gelir oluyor ve yaşam standartların ek gelir sayesinde artıyor. Tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum denemelerini umarım senin içinde hayırlısı olur.

  • Bahsetmis oldugun yontemlerden sadece e-ticareti deneme fırsatım oldu, gercekten yazida belirttiginiz gibi uyurken kazanc getiriyor ancak oldukca ilgi, ozen ve ozveri istiyor eger bunlar olmazsa kazanmaniz mucize sadece kaybedersiniz herseyde oldugu gibi
    ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir