Telefonumda Yüklü Olan Kullandığım Uygulamalar

telefonumda-yuklu-uygulamalar

Youtube üzerinden bir çok vlogger’ın kullandığı telefon ya da cihazlar ile ilgili vlog tarzı ürünlerini takipçilerine tanıttığı içerkler gördüm ve kendi kedime düşündüm ki blogger olarak neden bende bu tarz bir yazı içeriği üretmiyorum diyerek bu yazı içeriğine koyuldum.İşte bir blogger olarak telefonumda yüklü olan kullandığım uygulamalar…

Aslına bakılırsa benim kullandığım uygulamaları iki farklı kategoride sınıflandırabilir. Bunlar az kullandığım ve sürekli ihtiyacım olan ve gün içerisinde sürekli kullandığım uygulamalar diyebiliriz.Ancak bugün ki içeriğimiz de sizlere uygulamaları sınıflandırmak yerine genel olarak kullandığım uygulamalardan bahsetmek istiyorum.

Telefonumda Yüklü Olan Kullandığım Uygulamalar’ın Detayları;

Siz değerli dostlarımın da bildiği gibi bir bankacı olarak telefonumda en fazla yüklü olan uygulamalar malum banka-finans sektörü ile ilgili diyebiliriz.Bu uygulamalardan kısaca bahsetmek gerekirse eğer çalışmış olduğum bankaların genel hesap, kredi ve kredi kartı gibi ürünlerini kontrol edebileceğim uygulamalarının yanı sıra bir de finans bültenini takip ettiğim aynı zamanda indirim ve kampanyalarını takip ettiğim uygulamaları yer almakta.Peki bu uygulamalar neler derseniz ? Hemen listeleyelim…

 • Garanti Cep Şube
 • iGaranti
 • Garanti Cep Şifrematik
 • Bonus Flaş ( Kampanyaları Takip Ettiğim ve bütçeme katkıda bulunan uygulama… bkz. )
 • Cepteteb
 • EnPara ve aynı zamanda bankaların finans haberlerini takip ettiğim ek uygulamaları ve aylık bütçe planlamasında AkBank‘ın sunduğu bir uygulama yer almakta.

Asıl mesleğimin yanı sıra herhangi bir kar amacı gütmeden bir iş disiplini ile ilgilendiğim ve kimileri için hobi iken benim için bir meslek kadar önemli olan blog‘um için kullandığım bir kaç uygulama yer almakta. Bu uygulamalar sadece blog ile bağlantılı değil aynı zamanda sosyal hesapların kontrollerini sağlayan uygulamalar da diyebilirim. Kullandığım uygulamaları sıralamak gerekirse;

 • WordPress
 • Facebook – Facebook Sayfa Yöneticisi
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Google+
 • Gmail & Outlook
 • Ve son olarak da instagram gibi uygulamalar bu kategori altında yer almakta.Ancak şunu da özellikle belirtmek isterim ki takibinde olduğum teknoloji siteleri ve blog‘larınında uygulamaları telefonumda yüklü.

Bu iki ana ihtiyaçlarımı karşıladığım uygulamaların yanı sıra birde kişisel olarak kullandığım bir kaç uygulama mevcut.Bunlardan da biraz bahsederek bu içeriğe son vermek istiyorum. Note 4 kullanıcısı olarak Samsung‘un cihaz içerisinde yüklü olarak göndermiş olduğu sağlık uygulaması olan ” S Health ” isimli uygulamasını bu sıralar sıklıkla kullanarak mümkün olduğunca kendi bünyemin takibini yapmaya çalışıyorum.Aynı zamanda formda kalmak gerekirken birde yemek ihtiyacını karşılamak için ” Yemek sepeti, Macdonals ve Dominos ” gibi sipariş uygulamaları da sıklıkla terci ettiğim uygulamalar arasında.

Tarayıcı olarak cihaz içerisinde yüklü olan kendi tarayıcısı ” Chrome ve Firefox‘u ” sıklıkla kullanarak oluşturduğum içeriklerin tüm tarayıcılarda nasıl gözüktüğü bakarak yayına alıyorum.

Son olarak da mesajlaşma uygulamalarından bahsetmek gerekirse en çok kullandığım ” WhatsApp ve Facebok Messenger ” onun haricinde herhangi bir mesajlaşma uygulaması kullanmıyorum diyerek sözlerime burada son veriyorum.

Bir sonraki içerik de görüşene dek hoşçakalın…

#beyinburda takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir