Teşekkür Etmeyi Bilmeli, Bilmeliyiz!

Teşekkür Etmeyi Bilmeli, Bilmeliyiz

Millet olarak neden bir konuda yardım aldığımızda bize yardımcı olan tarafa teşekkür etmeyi bilmeyiz.Bu konuda büyük bir eksikliğimiz var…

Herkesin bir konuda birilerine danışarak yaptığı bir iş vardır.En küçüğünden biri markete gittiğimizde bir ürün aldığımızda vs. karşımızda ki bize hizmet veriyor ise bir teşekkürü hak etmiyor mu? sizce! Şimdi diyeceksiniz hizmet veriyor ise karşılığını alıyor diye ancak şöyle düşünün bazen insanların paradan fazla değer verdiği konular vardır mesela insanlık! dimi.

Ben bir çağrı merkezi çalışanıyım ve uzun süredir bu işi yapmaktayım.İnsanların çoğu vaktinin değerli olduğunu belirttiği halde şikayet etmek için aramaya ya da şikayet için koşuştururken ancak işlerini hallettiğiniz zaman bir teşekkür için aramaya erinmekteler. Onu geçtim işlemini hallettikten sonra bir teşekkürü bile dillerine alamadan telefonu yüze kapatmaktalar.

Bu nasıl bir zihniyet ve insanlık halen anlamış değilim.Siz karşı taraftaki insana bir teşekkür ettiğiniz zaman o bir sonraki müşteriye daha samimi daha içten ve daha yardım sever davranacaktır.Buna emin olun. Çünkü hizmet verenlerde insan!

Bu yüzden uzun lafın kısası bir teşekkürü çok görmemeliyiz… ” Teşekkür Etmeyi Bilmeli, Bilmeliyiz! ” bilmeyene de öğretmeliyiz.

Enpara’nın fırsatları hakkındaki deneyimi mi anlattığım “ Neden Enpara’lıyım? ” yazıma göz atmış mıydın? – goo.gl/DCpCnN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir