Türkiye’nin Yeni Ödeme Sistemi : Troy!

Türkiye'nin Yeni Ödeme Sistemi Troy

Ülkemizdeki yeniliklerden biri olan Troy ilk milli ödeme sistemi olarak kullanıma sunuldu.Türkiye Troyla birlikte kartlı ödeme sistemlerinde yeni bir döneme imza attı ve kendi ödeme yöntemini hayata geçirerek Troy logosu banka kartlarının ve kredi kartlarındaki yerini aldı.İşte Troy’un detayları.

1 Nisan 2016 itibari ile kullanıma hazır hale gelen Troy, gerçekleştirilen lansman toplantısında BKM Genel Müdürü Soner Canko tarafından yapılan ilk ödeme ile kullanıldı ve Türkiye‘nin de artık dünyada ki diğer ülkeler gibi kendi ödeme sistemini kullanacağını belirtti.

Lansmanda önemli açıklamalara yer veren BKM Genel Müdürü Soner Canko‘nun en önemli açıklamalarından biride Troy‘un arkasında bankacılıktaki bilgi birikimi, deneyimi ve teknolojisi ile Türkiye‘nin olduğunu belirterek, “Bu yüzden adımız ‘Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’nden geliyor. Türkiye’nin ‘TR’si, ödemenin ‘O’su ve ‘Yöntemi’nin ‘Y’sinden oluşan kısaltmayla ona ‘TROY’ adını verdik” diye konuştu.

Milli ödeme sistemimiz Troy, 1 Nisan 2016 itibarıyla Türkiye’deki tüm POS, ATM ve e-ticaret siteleri Troy logolu kartlarla işlem yapmaya hazır hale geldiği bilgisini paylaşan Canko çok yakında Troy logolu kartların sahipleri ile kavuşacağı bilgisini paylaştı.

Tus Kadar Bey!N olarak bizlerde BKM Genel Müdür Soner Canko ve arkasında bulunan yiğit adamları tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir