Tüketim Çılgınlığına Dikkat!

tuketim-cilginligina-dikkat

Sürekli gelişen teknoloji ile birlikte süreklik bitmek bilmeyen istek ve alma arzusu tüketim çılgınlığının başlıca etkenlerinden biri.Peki bu ne kadar doğru bunun sonu nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte artan istekler ve kullanıcının her geçen gün yeni çıkan ürünü alması için medyada teşvik edici reklamlar ve içerikler başlı başına kullanıcıların tüketim çılgınlığında sürüklenmesine sebep oluyor.Sürekli takip ettiğim ve sıkça okuduğum teknoloji sitesi SDN’de dikkatimi çeken başlık ve içeriği bu konun ne kadar önemli olduğunu gözümde vurguladı.

Sitede yer alan içerikte HTTeknoloji yazarı Mahmut Sancar ile yapılan bir söyleşide tüketim çılgınlığının hat safhada olduğu ve kullanıcıların her yeni çıkan ürünü almaya teşvik edici planların olduğu bilgisi Mahmut Sancar tarafından paylaşıldı.Ve bende bu konuda ki fikirlerine sonuna kadar katılıyorum.

Tüketim çılgınlığına teşvik edilmek için harcanan dünya çapındaki 800 milyar dolarlık yatırım anlaşılan o ki bizler olarak şirketlerin bu yatırımlarına karşılık olarak destek oluyoruz farkında olmadan! Söyleşide paylaşılan bir çok önemli bilgiye yer veren HTTeknoloji editörü Mahmut Sancar kullanıcıların tüketim çılgınlığı konusunda ihtiyaç analizi yaparak hareket etmeleri gerektiği bilgisini paylaştı.

Son olarak izlediğim en keyifli söyleşilerden biri olan bu içeriği siz değerli okuyucular içinde paylaşmak istediğim için bir kaç kelime daha karaladık.

Tüketim Çılgınlığını Özetleyen Video;

Bir sonraki yazı gelene kadar #beyinburda takip etmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir